Wolontariuszka ŚDM Kamila Kulczycka-Mulewska odeszła do Domu Ojca

 dsc_0582Z wielką przykrością  informujemy, że dnia  11 marca w wyniku obrażeń doznanych w wypadku odeszła do Domu Ojca Kamila Kulczycka- Mulewska.

Kamila była osobą głęboko wierzącą, w życiu zawsze na pierwszym miejscu stawiała wartości chrześcijańskie. Jej żywa wiara ukazała się szczególnie w momencie przygotowań do ŚDM w Krakowie.

Kamila od samego początku bardzo aktywnie udzielała się w wolontariacie ŚDM w naszej parafii. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdywała czas na spotkania, na pomoc, na czas dla wspólnoty- nigdy nie odmawiała, poświęcając się dla Boga i człowieka.

Taka postawa była i zawsze będzie dla nas wszystkich źródłem, z którego warto czerpać. Podczas wyjazdu Kamila była osobą bardzo skupioną, przeżywającą intensywnie w sercu spotkanie z Papieżem i relację z Bogiem.

Każdy z nas na koncercie po ŚDM w Krakowie mógł wysłuchać Jej świadectwa, w którym bardzo dużą uwagę przywiązała do dobra, jakiego doświadczyła podczas wyjazdu. Prawie w każdym zdaniu podkreślała bezinteresowność rodzin, które nas tam gościły, ich dobroć, uśmiech, życzliwość, ogromną gościnność, a przede wszystkim otwartość na drugiego człowieka.

Dlaczego to było dla Niej tak ważne? – może dlatego, że ta otwartość dla drugiego człowieka i miłość względem niego zawsze była dla Niej najważniejsza.

Powiedziała wtedy :  „Do końca życia nie zapomnę jak wiele dobra tam doświadczyłam…”

Dziś my możemy powiedzieć śmiało jako wspólnota, którą Kamila stworzyła razem z nami : Do końca życia nie zapomnimy jak wiele dobra uczyniła, jak wiele była w stanie poświęcić, aby z nami po prostu być.

(„To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie.”-te słowa są dowodem na to, że my tu na ziemi ujrzeliśmy w Kamili to, co widzialne- jej wiarę, postawy, czy wartości. Jednak to co niewidzialne dla nas,  zostanie odkryte przez Boga- Jej kochające serce i wspaniała dusza, która należy już tylko do Niego i w Jego Królestwie jest bezpieczna.)

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 17 marca Mszą Świętą o godz. 12.00 w naszej parafii św. Michała Archanioła.