40 lat w służbie Kościołowi ? jubileusz naszego organisty

20141019_120645W niedzielę 19 października w naszej Świątyni przeżywaliśmy wyjątkową uroczystość, a mianowicie 40 lat pracy naszego organisty pana Edmunda Górnego. W jego intencji o godzinie 12:00 została odprawiona Msza Święta, którą koncelebrowali wszyscy kapłani naszej parafii: ks. proboszcz Tomasz Kasprzak, ks. wikariusz Marek Januchowski oraz ks. kanonik Mikołaj Szymański. Obecna była również rodzina Jubilata: żona, dzieci  z rodzinami. Miłą niespodziankę zrobiła także wnuczka pana Edmunda, która podczas tej uroczystej Mszy Świętej przeczytała czytanie liturgiczne.

20141019_130405Podczas homilii, którą wygłosił ks. Marek wspólnota wiernych usłyszała jak wiele wyrzeczeń kosztuje posługa organisty, a także jak wiele Jubilat uczynił dla Parafii podczas tych 40-stu lat pracy. Kaznodzieja zaznaczył, że poprzez taką posługę i poświęcenie tutaj na ziemi dokonuje się to, co najpiękniejsze w życiu prawdziwego chrześcijanina – czyny pełne miłości względem bliźniego. Biorąc pod uwagę, że ten kto śpiewa modli się podwójnie pan Edmund poprzez śpiew w naszym Kościele wielokrotnie oddaje chwałę Bogu.

20141019_130151Nasz Jubilat został tego dnia wyróżniony przyjmując Pana Jezusa do swojego serca pod dwoma postaciami. Jubilat przez całą Liturgię towarzyszył nam śpiewem i grą na organach. Pod koniec Mszy Świętej nastąpił czas podziękowań. Wtedy to Jubilat przybył przed Ołtarz i zasiadając na zaszczytnym miejscu wysłuchał pięknych, szczerych życzeń. W imieniu kapłanów życzenia złożył ks. Proboszcz. Do życzeń przyłączyła się Liturgiczna Służba Ołtarza, najbliższa Rodzina Jubilata oraz Parafianie.

20141019_130004Kiedy po usłyszanych słowach pan Edmund zabrał głos, nie ukrywał wzruszenia jakie zagościło w jego sercu, podziękował za wszystko i podkreślił, że od zawsze kochał grać i śpiewać, nie robi tego dla siebie, lecz jako dar dla innych i dziękczynienie Bogu za otrzymanie talentu. Panu Edmundowi jeszcze raz dziękujemy za wszystko i życzymy wszystkiego dobrego na dalsze lata posługi!20141019_131406