A to niespodzianka! ? wizyta Świętego Mikołaja…

20141205_190931W piątek, 5 grudnia w naszej parafii podczas wieczornej Mszy Świętej mieliśmy okazję spotkać się z prawdziwym świętym Mikołajem. Niesamowite jest jego poświęcenie dla naszej wspólnoty, przebył tyle kilometrów, aby spotkać się z nami wszystkimi i przynieść prezenty naszym, kochanym dzieciom.

Zjawił się podczas homilii, którą prowadził z dziećmi ks. Marek. Wszedł głównymi drzwiami Kościoła wnosząc do Świątyni wiele radości, uśmiechu na twarzy, wprowadzając nas w świąteczną atmosferę. Serdecznie przywitał się ze wszystkimi parafianami. Powiedział kilka zdań o sobie, że jest biskupem i przybywa z bardzo daleka. Zadał najmłodszym kilka pytań, aby ich troszkę poznać i oczywiście dowiedzieć się czy byli grzeczni. Świetnie też spełnił się w roli nauczyciela- ucznia Jezusa,  opowiadając bardzo pouczającą bajkę. Istotny jest morał, który z niej wypłynął: aby dzieci już od najmłodszych lat uczyli się miłości, aby potrafili prawdziwe kochać i miłować się nawzajem. Skierował także kilka słów do dorosłych, aby nigdy w swoim życiu nie zatracili prawdy, ale zawsze się nią posługiwali. Nie zajmując się plotkami, czyimś życiem, lecz swoim, przeżywając je jak najlepiej, przybliżając się do Boga, nie tracąc czasu i co istotne, kierując się zawsze miłością.

20141205_182351Poza cennymi radami św. Mikołaj  rozdał naszym najmłodszym parafianom prezenty.  Przybył do nas z wielkim workiem, pełnym upominków.  Każde dziecko  zostało pobłogosławione przez św. Mikołaja i otrzymało specjalną paczkę- ze słodkościami i obrazkami.

Spotkanie z Mikołajem to bardzo ważne doświadczenie dla naszej parafii, łączące młodszych, starszych, całe rodziny w domu naszego, kochanego Boga, w którym zawsze jesteśmy razem , jako wspólnota. Zobaczyć uśmiech i radość na twarzy dziecka to piękny wyraz tego, że warto działać i żyć we wspólnocie, blisko Chrystusa.

20141205_190044Cieszymy się, że św. Mikołaj, pomimo tylu obowiązków przybył do naszej parafii z pełnym workiem prezentów. Za to, że spędził z nami wyjątkową Eucharystię. Był bardzo dumny z naszych dzieci, które pięknie wraz z ks. Markiem zaprezentowały Mikołajowi nową, adwentową piosenkę, a nawet wyjaśniły mu dlaczego obserwują Kościół przez google wiary. Okazało się, że bardzo dużo pamiętają z każdej Mszy Świętej i dzięki takim spotkaniom w naszej Świątyni ,na wzór Chrystusa uczą się kochać, szanować i wierzyć.