Anioły i Archanioły prowadzą do Nieba – odpust ku czci naszego świętego Patrona ? Michała Archanioła

W dniu dzisiejszym (27.09, niedziela) przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej doroczny odpust ku czci naszego patrona ? św. Michała Archanioła. Choć liturgiczne wspomnienie przypada 29 września chcieliśmy jako parafia zaakcentować w niedzielę nie tylko radość ze Zmartwychwstania Jezusa, ale także radość, że ten Święty nieustannie, w każdym czasie jest przy nas obecny o czym świadczy nasze nieustanne wołanie: Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzką złego duch bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu Niebieskich Zastępów szatana i inne złe duchy mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Parafia nasza od wielu lata przyjaźni się ze zgromadzeniem Księży Pallotynów, którzy prowadzą w naszej wspólnocie rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomagają również w pracy duszpasterskiej. Tym razem zaproszenie do poprowadzenia uroczystości odpustowych przyjął ks. Krzysztof Biernat SAC z Poznania, który jest cenionym rekolekcjonistą. W homilii zaznaczył jak wielką wagę ma Świętych Obcowanie. Wyjaśnił zgromadzonym hierarchię w świecie duchowym i ukazał jak wielką rolę ma św. Michał Archanioł w rękach Pana Boga wobec różnych sytuacji, które człowieka spotykają w życiu.

Na koniec uroczystości na ołtarzu pojawił się Jezus w Najświętszym Sakramencie, a nasz Patron wraz z wiernymi oddawał Jezusowi historię życia wszystkich tworzących naszą wspólnotę parafialną.