Baranek z Nieba trafił do serc swoich pierwszokomunijnych owieczek, a gołębie będące znakiem Ducha Św. wysłane prosto do Nieba!

DSC_0001W niedzielę 15 maja na Mszy Świętej o godz. 11:30 w naszej parafii 42 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci pobłogosławione przez swoich rodziców wchodząc do Kościoła śpiewały radośnie Bogu. Po uroczystym rozpoczęciu wybrani rodzice poprosili         Ks. Proboszcza o udzielenie sakramentu Komunii Świętej. Całą Liturgię Słowa prowadziły zarówno dzieci jak i ich rodzice, czytając Słowo Boże, Modlitwę Powszechną, czy śpiewając Psalmy.

DSC_0035Homilię z dziećmi poprowadził ks. Marek- pasterz młodych owieczek, które przygotowywał do spotkania z żywym Panem. Rozmawiał z nimi o Pasterzu, którym jest Jezus i owieczkach- czyli wszystkich ludziach, których Bóg otacza swoją miłością. Podczas kazania ks. Marek ujawnił pierwszą z niespodzianek, a mianowicie wielkie serce, na którym znajdowały się 42 specjalnie upieczone muffinki- owieczki, które dzieci otrzymały w prezencie i Baranek, który został przekazany ks. Proboszczowi, jako Pasterzowi naszej parafii. Na twarzach dzieci widoczny był nieustanny uśmiech, zadowolenie i radość.

DSC_0289Następnie dzieci odnowiły przyrzeczenia Chrztu Świętego , wyrzekły się zła i wyznały swoją wiarę przy zapalonych świecach. Dzieci śpiewając Święty, Święty, Święty wzniosły swoje ręce  w górę, aby jeszcze bardziej w tym szczególnym dniu wielbić Boga. Wyjątkowym momentem dla dzieci był czas, kiedy podczas Konsekracji mogły zgromadzić się wokoło ołtarza i trzymając się za ręce z bliska obserwować to, jak wino i chleb przemienia się w Ciało i Krew Pańską. Modlitwę Ojcze Nasz dzieci także odmówiły trzymając ręce w górze , wołając głośno do swojego Ojca.

Niedługo później nastąpił ten długo wyczekiwany  moment, przyjęcia Jezusa Chrystusa do swojego serca po raz pierwszy. Każde dziecko swoją Pierwszą Komunię Świętą przyjęło zbliżając się do Ołtarza razem z rodzicami, którzy już od Chrztu Świętego prowadzą je drogą wiary.

DSC_0270Kiedy już każde dziecko miało w swoim sercu Tego, który jest najcenniejszym skarbem nadszedł czas prawdziwej chrześcijańskiej radości! A więc? Radosnego wielbienia Boga w śpiewie. Wszystkie dzieci gromadząc się blisko Ołtarza, dały niesamowity koncert wraz  z ks. Markiem, który wraz z nimi śpiewał i pokazywał, oraz Mateuszem- grającym na basie. Nie ma piękniejszego i bardziej autentycznego dowodu na to, że serca tych dzieci były przepełnione Bożą radością, niż ten obraz jak śpiewają Bogu, a więc słowami dziękują za to wszystko, czego dokonał, mało to tańczą dla Niego ? pokazując tym samym, że to On jest Panem ich życia. Radosne okrzyki, uśmiechnięte twarze i serce napełnione miłością- to dowód, że przez ten śpiew dzieci wraz z ks. Markiem pokazały obraz żywej wiary.

DSC_0717Po podziękowaniach  odczytanych przez dzieci dla p. Anny Drabik, p. Jadwigi Słomskiej, ks. Marka, ks. Proboszcza oraz rodziców i błogosławieństwie przyszedł czas na mała niespodziankę. Każde dziecko otrzymało białego lub niebieskiego balonika napełnionego helem, do którego przyczepiona została karteczka z najważniejszym dla nich w życiu słowem. Prośby te pisały przedtem dzieci, aby wysłać je prosto do Pana Boga. Najczęściej powtarzały się: rodzina, miłość, Komunia.

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami i ks. Markiem wyszły przed Kościół, aby wspólnie wysłać wszystkie baloniki prosto do Nieba- do Jezusa, który już zamieszkał w ich sercu. Jednak zanim to zrobiły, niespodzianką było wypuszczenie prosto do nieba 42 gołębi, które miały dziś szczególne znaczenie, ponieważ gołąb jest symbolem Ducha Św. I to właśnie dziś świętowaliśmy Zesłanie Ducha Świętego.

 DSC_0668Dzieci były niesamowicie szczęśliwe, uśmiechnięte, napełnione Bożą miłością. Wdzięczność na ich twarzach była widoczna nie tylko względem Katechetek, Księży, rodziców, ale przede wszystkim względem Boga, który od dziś zamieszkał w ich sercu i pozostanie tam już na zawsze.