Bombki, pierniki, pierogi i barszcz…i po Farnym Jarmarku

DSC_0064 (Kopiowanie)Data 29 listopada, niedziela rozpoczynająca w Kościele okres Adwentu, to również czas, w którym rozpoczynają się obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. Jednakże, niewątpliwie to chwila Młodzieży, ROK ŚWIĘTY MIŁOSIERDZIA, który ogłosił papież Franciszek, a tym samym kontynuacja działań przygotowujących naszą wspólnotę na wyjątkowe wydarzenie jakim są Światowe Dni Młodzieży.
Dlatego wolontariusze ŚDM przygotowali dla naszych Parafian oraz mieszkańców Kcyni wyjątkowy Jarmark, który trwał od godz. 7:30 do 14:00 oraz przed i po wieczornej Mszy św., a podczas którego czekało na nas wiele niespodzianek. Pierwszą z nich była niezwykła bombka św. Michała Archanioła, która wykonana była w trzech wersjach z nadrukiem: w kolorze złotym, srebrnym i czarnym. Trzeba zaznaczyć, że anielskie bombki cieszyły się ogromnym powodzeniem i na pewno podczas świąt Bożego Narodzenia zagoszczą na choinkach w naszych domach. DSC_0839 (Kopiowanie)Kolejną atrakcją były domowe pierniki, ręcznie zdobione. Każdy piernik był wyjątkowy, kolorowy, a przede wszystkim pyszny. Paczki z piernikami, do których dołączone były życzenia od wolontariuszy i księży naszej Parafii rozeszły się niczym świeże bułeczki. Podczas Jarmarku można było również skosztować pieczonych jabłek z orzechami i miodem oraz pierogów z kapustą i grzybami, a także barszczu. Każdy z gości mógł również rozgrzać się kubeczkiem grzańca bez wkładki, a komu zasmakowało, mógł zakupić spory słoiczek mikstury. W naszym namiocie nie mogło zabraknąć stoiska z dekoracjami na święta. Idąc ku wyjściu można było zatrzymać się właśnie przy takim stoisku i zakupić ozdoby ręcznie wykonane typu: stroik świąteczny na stół, ozdobę na choinkę, czy taż kartkę świąteczną, dzięki której możemy sprawić rodzinie lub przyjaciołom miłą niespodziankę. Również na stołach pojawiła się ?plebania z piernika?, która zakupiona została po ostatniej Mszy św. Należy zaznaczyć, że wszystko przygotowane zostało przez młodzież działającą w wolontariacie oraz ludzi dobrej woli i o wielkim sercu. DSC_0710 (Kopiowanie)Wchodząc do środka namiotu można było usłyszeć piosenki i pieśni adwentowe, a tę sympatyczną atmosferę tworzył wszystkim znany DJ Ząbek. Od czasu do czasu władzę nad mikrofonem przejmował ks. Marek, który zarażał swoim optymizmem i namawiał wiernych do smakowania przygotowanych potraw oraz do nabywania ozdób świątecznych.
Celem tego wydarzenia było ukazanie, że we wspólnocie można zdziałać dużo więcej, szczególnie przez wspólną, ciężką pracę. Nie można pominąć tego faktu, że przygotowanie takiego wydarzenia zgromadziło w około wiele ludzi, którzy poświęcili dużo czasu i sił, aby czynić dobro, dla których największym szczęściem była służba bliźniemu. Atmosfera, która towarzyszyła w tym dniu oraz uśmiech drugiego człowieka przyniósł każdemu wolontariuszowi wiele radości i satysfakcji.
Trzeba w tym miejscu dodać, że zebrane środki zostaną przekazane na szczytny cel czyli na paczki świąteczne dla dzieci oraz na organizację ŚDM. Dlatego należą się serdeczne podziękowaniu wszystkim i każdemu z osobna, tym którzy włączyli się w organizację Jarmarku, a także tym, którzy w niedzielę zagościli i przekazali środki pieniężne na wyżej wymienione cele. Serdeczne Bóg zapłać.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z jarmarku tutaj.