Bombowa ewangelizacja przez dzieci komunijne na koniec białego tygodnia

Mimo,  że biały tydzień  w naszej parafii dobiega końca to nadal jest przepełniony niespodziankami. W sobotę, po Mszy Świętej po godz. 18:00 ks. Marek zabrał wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz swoimi rodzicami na lody i to nie koniec! Na rynku po raz pierwszy  miała miejsce bombowa ewangelizacja!

DSC_0205Niepowtarzalna i wyjątkowa Komunia Święta, którą dzieci przeżyły w niedzielę, podczas której radowały się śpiewając i tańcząc na chwałę Bożą , stała się zalążkiem do przepełnionej miłością ewangelizacji na kcyńskim rynku.

Jeśli kochasz Pana Boga zaklaszcz w dłonie- wielkie oklaski dla Tego, który został przyjęty do serc dzieci były wyznaniem wielkiej wdzięczności Bogu za Pierwszą Komunię Świętą. Głośny i radosny śpiew, który dotarł do mieszkańców to okaz tego jak Chrystus znajdujący się w sercach tych dzieci działa i tam wylewa swą miłość. Gra na akordeonie ks. Marka , Jego charyzma i niesamowity zapał oraz miłość do dzieci stały się uzupełnienie obrazu pięknej ewangelizacji, która pokazała, że nie potrzeba wiele, aby się radować, chwalić Boga, że tak naprawdę, aby kochać wystarczy tylko Bóg i drugi człowiek.DSC_0164

Wyrazem tego jak wiele znaczyła ta Komunia Święta i ta ewangelizacja był uśmiech dzieci, który widać było nieustannie.  Zadziwiający był fakt, że to nie lody były dla dzieci były najważniejsze, zjadły je w mgnieniu oka, aby jak najszybciej śpiewać i tańczyć.

Wszyscy ludzie klaszczą w dłonie, cała ziemia śpiewa!- być może wiara małego dziecka, która została idealnie ukazana podczas tej ewangelizacji sprawi, że ktoś przypomni sobie o Bogu, słysząc żywe świadectwo zza okna, a być może nawet kiedyś dla Niego zaśpiewa!

I na koniec  wspaniałym gestem wdzięczności dzieci pierwszokomunijnych względem swojego Pasterza- ks. Marka było wręczenie kwiatów. Nasza Komunia nie może się skończyć- nie może się skończyć i nie skończy się– te dzieci wspominając to wielkie wydarzenie swojego życia i tą radość na pewno będą chciały już zawsze żyć w Komunii z Bogiem!