Centrum Dekanalne Światowych Dni Młodzieży powołane ? ks. Marek mianowany

Podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży które odbywały się w Brazylii papież Franciszek ogłosił, że kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Polsce, Krakowie w 2016 roku.

6

Już dziś wiadomo, że do naszego kraju zjedzie się młodzież z całego świata. Przewiduje się kilka milionów młodych osób które wybiorą się do naszej Ojczyzny. Centralne obchody tych dni odbędą się z udziałem papieża w Krakowie. Wiemy, że młodzież z całego świata będzie wcześnie poznawała Polskę, obyczaje, kulturę i zabytki. Wszystkie diecezje gościć będą młodych ludzi ? również diecezja bydgoska. Młodzież kilka dni spędzi na terenie naszej diecezji, naszego dekanatu, parafii i miasta. Organizacja tego przedsięwzięcia jest ogromna.

7

Miło nam poinformować naszych parafian, że w niedziele 12 października ks. biskup Jan Tyrawa powołał Centrum Dekanalne Światowych Dni Młodzieży dla Dekanatu Kcynia. Na odpowiedzialnego za to dzieło mianował i powołał Dekanalnego Duszpasterza Młodzieży, naszego wikariusza księdza Marka Januchowskiego. Ks. Markowi życzymy siły do realizacji tego przedsięwzięcia związanego z organizacją i przygotowaniem do przyjęcia w naszym dekanacie młodzieży z konkretnego zakątka świata w 2016 r.13