Droga Krzyżowa poprowadzona przez rodziców dzieci komunijnych.

20170310_173929W piątek 10 marca Droga Krzyżowa o godz. 17:30 została poprowadzona przez rodziców dzieci komunijnych.

XIV stacji, z których każda została odniesiona do życia dziecka.

Ich tematyka dotyczyła życia codziennego najmłodszych, tego o co przeżywają, co czują, relacji z przyjaciółmi, z rodzicami.

Rodzice czytając rozważania mogli uświadomić sobie jakim prezentem od Boga jest dla nich dziecko, mogli zwrócić uwagę na wiele błędów wychowawczych, albo choćby stwierdzić, że nie zawsze okazują swoim dzieciom wystarczająco dużo miłości, którą powinni czerpać od Boga, bo to On jest dla nich źródłem.

Każde wydarzenie z życia Jezusa, z wielkiej Męki jaką musiał przejść, niosło za sobą pouczenie, jak postępować, jak żyć.

Bardzo ważnym elementem tej drogi był temat Krzyża- zauważenie, że dziecko powinno wiedzieć jak wielkie znaczenie ma Krzyż, na którym umarł Jezus, ale nie tylko ten. Dziecko powinno od już od najmłodszych lat od rodziców dowiadywać się o tym, że Krzyż jest źródłem miłości, symbolem ofiarności i znakiem wielkiego poświęcenia.

Bardzo ważne są wspólne rozważania Drogi Krzyżowej Chrystusa, bardzo ważne, aby rodzice zawsze pamiętali, że to Oni powinni mówić dzieciom o Bogu, świadczyć o Nim jak uczyli to dzisiaj, za co serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się także Pani Annie Drabik, która po raz kolejny zajęła się przygotowaniami.