„Droga Krzyżowa…” – zapraszamy na koncert z udziałem Edwarda Linde-Lubaszenko

W sobotę, 12 kwietnia 2014 r., w naszym kościele, po wieczornej mszy św, odbędzie się KONCERT PAPIESKI pt.””Droga Krzyżowa ? Muzyczne Obrazy i Impresje” w wykonaniu zespołu DE PROFUNDIS z gościnnym udziałem aktora EDWARDA LINDE-LUBASZENKO.
Na tę muzyczną podróż przybliżającą nas do Pana Boga, pełną refleksji i rozważań, dobrej muzyki i niezwykłych tekstów, zapraszają: Burmistrz Kcyni i Proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Droga Krzyżowa ? Muzyczne Obrazy i Impresje to misterium muzyczno-poetyckie. Jego oryginalność polega na specjalnie skomponowanej przez Cezarego Chmiela (muzyczne obrazy ? muzyka między tekstami) i Marka Stryszowskiego (impresje ? muzyka towarzysząca recytacji tekstu) współcześnie brzmiącej muzyce, inspirowanej filozoficznym tekstem nieżyjącego już ks. Jana Twardowskiego. Te elementy tworzą niepowtarzalny klimat, a samo dzieło jest na pewno współczesnym wydarzeniem kulturalnym godnym prezentacji. Pomysł stworzenia misterium wyszedł od Marka Stryszowskiego jednak realizacja (odkrycie wspaniałych tekstów ks. Twardowskiego oraz długie godziny tworzenia, nagrywania, obróbki w studio Leszka Łuszcza) należała już do Cezarego Chmiela.
Misterium to prezentowane było podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Ukrainie w czerwcu 2001 roku. Grupa wyjechała tam na specjalne zaproszenie organizatorów pielgrzymki i Instytutu Polskiego w Kijowie. Fragmenty misterium zaprezentowano także w dniu 28 marca 2004 roku w londyńskich salach The Brixton Telegraph oraz w dniach od 29 marca do 3 kwietnia 2004 roku w legendarnym Ronnie Scotts Jazz Club.

Trzon wykonawców misterium stanowią:
Cezary Chmiel ? instrumenty klawiszowe;
Marek Stryszowski ? śpiew, saksofony, recytacje;
Tomasz Kudyk ? trąbka;
Tomasz Grochot ? perkusja lub Jan Pilch ? instrumenty perkusyjne.;
Edward Linde-Lubaszenko -recytacje.

Źródło: http://www.cezarychmiel.com/muzyczne-obrazy-o-zespole

a2000