Duchu Święty przyjdź…- udzielenie SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

img_5525We wtorek 28 marca o godz. 18.00 w naszej parafii miało miejsce udzielenie sakramentu bierzmowania przez Ordynariusza naszej diecezji ks. bp. Jana Tyrawę.  Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej przystąpiła nie tylko młodzież, ale także kilku dorosłych i wychowanków Zakładu Poprawczego.

W uroczystej Eucharystii uczestniczyli księża posługujący w naszej parafii, oraz ks. dziekan Michał Kostecki z parafii klasztornej. Homilię tradycyjnie skierował do młodych Ksiądz Biskup, w której nawiązał do ewangelii św Jana, abyśmy mieli wiarę i pozwalali na to, aby Jezus nas uzdrowił. Przypomniał  wszystkim zgromadzonym czym jest sakrament bierzmowania oraz jaka odpowiedzialność wiążę się z przyjęciem tego sakramentu. Także napominał nas abyśmy byli posłuszni woli Bożej, która kieruje nami i wpływa na nasze życiowe decyzje.

Na zakończenie młodzież wraz z rodzicami złożyła na ręce księży kwiaty wraz z podziękowaniami. Po uroczystości każdy z bierzmowanych z rąk ks. Marka odebrał krzyżyk wraz z pamiątką otrzymania sakramentu.