Dziękowano za tegoroczne plony

W niedzielę, 7 września 2014 r., podczas Mszy św o godz. 12.00, dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony. Sołectwa z naszej parafii złożyły na ołtarzu wieńce dożynkowe w dowód wdzięczności Bogu. Wieńce proboszcz ks. Tomasz Kasprzak wcześniej pobłogosławił. Podczas Mszy ks. Tomasz Kasprzak wraz z ks. kan. Mikołajem Szymańskim i ks. Markiem Januchowskim wraz z parafianami modlili się w intencji  Rolników naszej parafii i ich Rodzin.

Msza św. odbywała się w otoczeniu realizowanej w naszym kościele inwestycji – II etapu wymiany ławek kościelnych. Jak można było zaobserwować jest już podest pod ławki, a wkrótce nastąpi etap nakładania i łączenia ławek. W ten sposób zrealizujemy inwestycję, którą założyliśmy sobie przed dwoma DSC08324laty. Koszt tej inwestycji pochłonął  112 tys. złotych. Za dar naszego wspólnego dobra z serca dziękujemy.

Wkrótce też rozpocznie się kolejna inwestycja w naszym kościele. W związku z tym, że wiele osób skarży się na stan nagłośnienia w naszym kościele, biorąc pod uwagę osoby starsze, schorowane i w podeszłym wieku, także nieustanne sprzężenia oraz brak słyszalności Słowa Bożego rozpoczynamy całkowitą wymianę nagłośnienia w naszej parafii wraz z okablowaniem, aparaturą, mikrofonami i złączami. Zostanie zamontowany najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający dostosowany do naszej świątyni. Firma HIFI exclusive z Gniezna DSC08397kilkakrotnie pojawiła się w naszym kościele, pobrała wszystkie możliwe pomiary świątyni, sprawdziła akustykę kościoła i podejmie się prac związanych z wymianą nagłośnienia. Firma ta zakładała nagłośnienia m.in. w katedrze Gnieźnieńskiej, w katedrze w Pelplinie i w wielu parafiach. Chcemy, aby nowe nagłośnienie służyło naszej wspólnocie przez kilkadziesiąt lat. Zatem prace będą czynione od podstaw w taki sposób, by nie naruszyć wewnętrznej elewacji świątyni. Mamy nadzieję, że nowe nagłośnienie zadziała już w czasie odpustu ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła. Koszt tej inwestycji to: 25 520 złotych. W związku z wymianą nagłośnienia jesteśmy zobowiązani firmie HIFI exclusive spłacić w ratach do czerwca 2015 r. całą kwotę. Postanowiliśmy, że ofiary remontowe w każdą drugą niedzielę miesiąca przez cały rok,  począwszy od miesiąca września przeznaczać będziemy na cel związany ze spłatą nagłośnienia. Informować będziemy także naszych Parafian na bieżąco o zadłużeniu w spłacie. Bardzo prosimy, o ile to możliwe o indywidualne wpłaty rodzin na ten cel w biurze parafialnym. Już dzisiaj za wszelkie ofiary, także te od rodzin bardzo dziękujemy.

   DSC08314  DSC08320 DSC08315    DSC08321

DSC08324

  DSC08348

DSC08394

DSC08380

DSC08419