Grób Pański ? zobacz w lustrze prawdziwą miłość Boga

Teraz widzimy jakby w lustrze ? NIEJASNO;

wtedy zaś ujrzymy TWARZĄ W TWARZ?

por. 1 Kor 13,12

 

 

DSC_0005 (800x530)Inspiracją dla tegorocznego Grobu Pańskiego stał się fragment z Pierwszego Listu, który św. Paweł skierował do wspólnoty Koryntian.

Dlaczego lustro i niejasno? Dlaczego wtedy twarzą w twarz

 

Niejasno? Tak naprawdę w swoim życiowym lustrze widzisz jedynie zewnętrzne odbicie, w różnych wariantach? Możesz uśmiechniętym być, smutnym, wymalowanym, retuszowanym, ?ładnym??; czy w takim odbiciu zobaczysz swoją duszę? Zobaczysz wiarę? Może życie duchowe? Obawiam się, że nie?

 

DSC_0011 (800x530)Jeżeli wejdziesz do Grobu Pańskiego w naszej Farze zobaczysz różne odbicia w lustrze, ale?. samego Chrystusa. Tego na Krzyżu, tego w Grobie i tego Zmartwychwstałego? W każdym miejscu w kościele będziesz w tym odbiciu widział inaczej?. Z każdego miejsca jest odbicie Jezusa kochającego, oddającego życie za Ciebie i dla Ciebie, byś?. w dniu Twojego zejścia nie potrzebował żadnego już lustra?

 

DSC_0025 (800x530)Twarzą w twarz? W dniu kiedy Pan odwoła Ciebie z tego świata zobaczysz w odbiciu Boga swoją duszę, swoją historię, swoją Wieczność? Patrząc twarzą w twarz nie będzie żadnego ściemniania, oszukiwania, retuszowania czy też udawania? będzie po prawdzie? być w Nim albo nie? w Miłości bądź bez niej?

 

A na koniec? Przestań patrzeć w swoje lustro, szukając swojego odbicia egoizmu?, spójrz w lustra Grobu Pańskiego? Widzisz tam swojego Zbawiciela?… Nawet jeśli nie widzisz? On doskonale widzi Ciebie i oddaje życie, byś naprawdę zobaczył Jego twarzą w twarz?

 

Przy tej okazji wdzięczność dla tych wszystkich, którzy z wiarą przygotowali tegoroczny Grób Pański. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi!

(ks. Marek)