Hosanna Jezusowi… radosne okrzyki z uroczystą procesją wokół Kościoła i niezwykły, żydowski klimat- Niedziela Palmowa pełna radości!

????????????????????????????????????

Niedziela Palmowa w naszej parafii to zawsze szczególny dzień, w którym radujemy się z nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa.

W tym roku szczególne obchody Niedzieli Palmowej miały miejsce na Mszy Świętej o godz. 11:30. Dodatkowo przed każdą Eucharystią nasi parafianie i mili goście przed Kościołem otrzymywali palmę wielkanocną z symbolem Przymierza, wykonaną przez młodych z naszej wspólnoty. Ofiary z tej inicjatywy zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii do Karpacza.

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej zgromadziliśmy się przed Kościołem. Ks. Marek odczytał Słowa Ewangelii, a zaraz po tym poświęcił wszystkie przyniesione przez nas palmy.

????????????????????????????????????

Warto podkreślić, że niezwykły klimat wejścia Pana Jezusa do Jerozolimy został stworzony przez ogromne palmy  sprowadzone prosto z Włoch. Po poświęceniu wszyscy zgromadzeni wyruszyli uroczystą procesją wokół Świątyni wznosząc ku Chwale Boga radosne okrzyki : Hosanna, Hosanna Jezusowi! Z tą wielką radością weszliśmy do Świątyni i śpiewając Jesteś Królem, wyznaliśmy, że nasz Król Jezus Chrystus właśnie dziś uroczyście wjeżdża do Jerozolimy, z czego my  bardzo się cieszymy.

Zaraz po odczytaniu Męki Pańskiej miała miejsce niesamowita inscenizacja, która wprowadziła nas w klimat sprzed wieków. Delikatna muzyka w tle i Jezus wchodzący środkiem Świątyni to scena idealnie ukazująca uroczysty wjazd do Jerozolimy Jezusa sprzed wieków. Wspólnota Przymierze stojąca w szpalerze z wielkimi palmami, przebrana za Żydów odgrywała scenki odwołujące się do wydarzeń z życia Jezusa. Mogliśmy być świadkami m.in. uzdrowienia chorej córeczki, odzyskania wzroku przez niewidomego i uzdrowienia paralityka, który wstał z łóżka i poszedł za Jezusem.

Jezus w naszej parafii został bardzo uroczyście przywitany, nie tylko przez lud żydowski, ale także przez wszystkich zebranych.

????????????????????????????????????

Niezwykłe włoskie palmy w ręku wspólnoty Przymierze i nieco mniejsze palemki otrzymane przy wejściu do Kościoła w ręku wszystkich zebranych, Jezus działający cuda na naszych oczach i wyjątkowa procesja z radosnymi okrzykami na cześć Jezusa sprawiły, że poczuliśmy się naocznymi świadkami wjazdu Jezusa do Jerozolimy opisanego w Ewangelii.

Na sam koniec został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą i najbardziej wyjątkową palmę wielkanocną, w którym wzięło udział ok 50 dzieci z naszej parafii.

Z radością informujemy, że I miejsce w tym konkursie zajęła Eliza Chudzik, która tym samym uda się z nami zupełnie za darmo na wakacyjny wyjazd do Karpacza, II miejsce zajęła Wiktoria Rój, a nagrodą za trud włożony w wykonanie Jej palmy jest wyjazd do Matki Bożej Częstochowskiej, natomiast III miejsce i osobisty różaniec św. Jana Pawła II trawił w ręce Adama Pawlickiego. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Galeria zdjęć na: http://przymierze.fara-kcynia.pl/hosanna-jezusowi-radosne-okrzyki-uroczysta-procesja-wokol-kosciola-niezwykly-zydowski-klimat-niedziela-palmowa-pelna-radosci/