Jezus ma schronienie ? instalacja naszego Żłóbka

20141222_224315Przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia poprzedził czas Adwentu. W czasie tegorocznych Rorat dotknęliśmy tematu wspólnoty Kościoła, jego znaczenia i poznawania struktur. Dzieci przez cały okres adwentowy przynosiły ze sobą specjalne gogle wiary, by lepiej dostrzegać to wszystko, co związane jest z Kościołem. W czasie Adwentu poznawały czym jest Kościół jako wspólnota, poznawały sakramenty, zastanawiały się nad tym, co jest potrzebne by móc sprawować Eucharystię? Stąd zrodził się pomysł na tegoroczną instalację szopki bożonarodzeniowej w naszej świątyni wraz z aranżacją wystroju świątecznego.

20141222_224519Jezus, który jest zawsze konkretny w pewnym momencie swojego nauczania powiedział: Macie oczy, a nie widzicie (Mk 8,18). Tak pomyśleliśmy, że w dobie dzisiejszego życia można dodać: Mają wiarę i z niej nie korzystają. Zrodziło się hasło tegorocznego świętowania:  Macie oczy WIARY, a nie widzicie. Dzieci przygotowały mnóstwo okularów, różnych; dużych, małych, ciemnych, kolorowych po to, byśmy jako rodzina parafialna zastanowili się nad tym, że przez  okulary duszy, okulary wiary człowiek może zawsze dostrzegać Jezusa, który przychodzi.

Napis ten został skierowany w stronę ołtarza, nad którym powstał żłóbek. Tam zawsze Jezus przychodzi z Miłością, zawsze gotowy, by dostać się do naszego życia, zawsze rodzi się w czasie Eucharystii, byśmy nigdy nie byli sami?

20141222_222956Prace nad przygotowanie aranżacji i wystroju trwały wiele godzin. Jak zawsze pomagali panowie Michał Szulc i Bogusław Meller. Bez ich pomocy nasza stajenka betlejemska nie mogłaby zaistnieć. Nad banerem związanym z napisem i okularami wiele godzin pracowały nasze lektorki: Asia Gaj, Ania Ławniczak i Agnieszka Ciaciuch. Cały projekt żłóbka wraz z treścią przesłania przygotował nasz wikariusz: ks. Marek, który czuwał nad realizacją projektu.

To słowo: Macie oczy WIARY, a nie widzicie niech nas wszystkich mobilizuje do przemiany naszego życia w Miłość.