Jarmark Bożonarodzeniowy obrazem siły i jedności wspólnoty parafialnej

dsc_0561-800x534W niedzielę 10 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej po raz kolejny świętowaliśmy  Jarmark Bożonarodzeniowy.  Rozpoczęliśmy o godz.7.00, przed wschodem słońca- przecież kto rano wstaje  temu Pan Bóg daje.  To dzień szczególny, zwieńczający długie miesiące pracy wielu ludzi. Wielki namiot, a w nim bardzo dużo różnego rodzaju prac ręcznych do nabycia, potraw kulinarnych, klimatyczna muzyka, ale przede wszystkim świąteczna, ciepła i wspaniała atmosfera…

Warto podkreślić, że na tegorocznym jarmarku gościliśmy miłych gości ze wspólnoty Więcborskie Rykotki, do której należą także osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Dodatkowo pomocą służyli nam wolontariusze z ZST w Kcyni.

Już po Mszy Świętej o godz. 7.00 zawitali u nas pierwsi parafianie. Pierniki, kartki świąteczne, ozdoby, szopka bożonarodzeniowa, możliwość spożycia smacznych potraw, to nie wszystko, dodatkowo czekał na nas wyjątkowy kubek ze św. Michałem Archaniołem i kalendarz parafialny na rok 2018.. W klimat Bożego Narodzenia wprowadziła nas także wyjątkowa , świąteczna muzyka.

Tego dnia wspólnota Przymierze, wraz ze swoim duszpasterzem zrealizowała zaplanowane dobro wykorzystując maksimum swoich dsc_0664-800x534możliwości. 

Po każdej Mszy Świętej namiot pękał w szwach, bardzo dużo ludzi doceniło trud naszej wspólnoty włożony w jarmark.  Furorę robiły pierniki, kubki , kalendarze,  świeczki, domki z piernika, o które naprawdę trzeba było  walczyć,  było ich bowiem  niewiele. Podczas jarmarku przez chwilę towarzyszył nam ks. Proboszcz wraz z ks. Kanonikiem.

Jarmark Bożonarodzeniowy stał się prawdziwą ucztą nie tylko dla naszej wspólnoty, ale  dla każdego kto na niego przybył. Choć z zewnątrz zwykły  namiot wyglądający całkiem normalnie, to po przekroczeniu progu-niezwykły klimat radosnej atmosfery, którą tworzyliśmy wspólnie, razem ze sobą i z Jezusem. Wyjątkowa dlatego, że pełna miłości, radości, chęci dzielenia się sobą i ze sobą, tym co mamy, chęci pomocy i przede wszystkim pełna  jedności, której często nam brakuje.

dsc_0680-800x534Cel był szczytny – dochód przeznaczony jest na wyjazd dla dzieci z naszej wspólnoty parafialnej, na wyjazd rekolekcyjny dla osób  niepełnosprawnością intelektualną oraz na pomoc w przygotowaniu wigilii dla osób samotnych i potrzebujących z naszej gminy. .  Możemy być dumni, że potrafimy zbudować prawdziwą wspólnotę, a przy tym szerzyć niesamowite dobro.  Po raz kolejny okazało się, że na naszych parafian można liczyć zawsze. Na każde zaproszenie odpowiadają z entuzjazmem.

W wielu domach zamieszka po prostu mała cząstka naszej wspólnoty- a, w tym co nabyliśmy ukryty jest znak jedności z człowiekiem i z Bogiem. Na ścianach zawisną kalendarze ze zdjęciami z wydarzeń z życia naszej wspólnoty, które są już za nami, ukazujące ich prawdziwe piękno. A długie jesienne wieczory wielu z nas spędzi trzymając w dłoniach kubek ze św. Michałem Archaniołem, który jest naszym obrońcą! Dzięki obecności na Jarmarku wszyscy razem weszliśmy w prawdziwy klimat Bożego Narodzenia , w klimat miłości- bo z miłości do nas narodził się Jezus i zapragnął tylko tego, abyśmy my żyli w miłości z Nim i z drugim człowiekiem.

dsc_0614-800x534Ten Jarmark to nie nasze plany, to nie nasze cele, ten dzień to pomysł Boga, a ten zwykły namiot to „Boża budowla”, którą tego dnia zbudował przy naszej Farze Chrystus, posługując się nami.

Już niebawem relację z jarmarku będziemy mogli znaleźć na stronie internetowej katolicka.bydgoszcz.pl, na stronie diecezji, czy w Przewodniku Katolickim, o czym będziemy informować na bieżąco.

Dziękujemy Wam za obecność, za zaangażowanie i za to, że razem z nami chcecie czynić dobro i z niego korzystać.