Grób Pański. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, NIE UMRZE?

Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, NIE UMRZE?
DSC_0002Tegoroczny Grób Pański stał się w naszej wspólnocie parafialnej nadzieją wypływającą z Wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa? Symbolika zamkniętej trumny, zwykłego drewna, surowizny jest znakiem nicości w odniesieniu do doczesnego życia? Symbolika urny jest znakiem marności ludzkiego ciała? Kiedy wpatrujemy się w tegoroczny Grób Pański trudno nie zauważyć słów Jezusa, który konkretnie do nas przemawia: Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie nie umrze? Tak naprawdę nie jest ważne czy to trumna, czy urna. Ważna jest wiara w Chrystusa. To ona staje się gwarantem Życia Wiecznego w Bogu? „Jeśli bowiem z nim umarliśmy, z nim też żyć będziemy„. ( 2 Tymoteusza 2,11;)
W czasie Wigilii Paschalnej na drewnie trumiennym pojawił się napis Zmartwychwstał, a drewno okazało się, że jest w środku puste? W tym miejscu każdy z nas powinien zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie Jezusa: Wierzysz Mi, że zmartwychwstałem?
MJ

Parafia pw. św. Michała Archanioła składa szczere podziękowanie tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschalnego oraz Świąt Zmartwychwstania: panom Michałowi, Bogusławowi, Kazimierzowi oraz Ani, Agnieszce, Asi, Maciejowi i Radkowi za wiele godzin pracy przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Podziękowania należą się także ks. Markowi ? pomysłodawcy tegorocznego Grobu za czas poświęcony na jego realizację.

DSC_0054

DSC_0042

DSC_0044 DSC_0053

DSC_0001

  DSC_0003

DSC_0008  DSC_0020

  DSC_0058

DSC_0026  DSC_0037

DSC_0039