Mamy Ogólnopolskiego Olimpijczyka Teologii Katolickiej z naszej parafii!!!

20150305_110444Miło nam poinformować, że Agnieszka CIACIUCH, lektorka naszej parafii, a także uczennica III klasy liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni, osiągnęła ogromny sukces i awansowała na udział w etapie ogólnopolskim Olimpiady Teologii Katolickiej w Łomży.

Każdy człowiek poprzez poznawanie wiedzy jest w stanie ubogacić sferę ducha. Dzięki tej rzeczywistości kształtuje wyobraźnie, sposób życia a także staje się bogatszy w doświadczenie związane ze swoimi pasjami. Taką pasją może być miłość do odkrywania własnego wnętrza w oparciu o propozycję jaką daje Pismo Święte i nauczanie Kościoła Chrystusowego.

20150305_1105155 marca w Bydgoszczy odbył się finał etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej, której temat dotyczył Sakramentów  uzdrowienia i ich roli w życiu Kościoła. Na tym szczeblu nasze szkoły ponadgimnazjalne reprezentowali finaliści z etapu szkolnego, wspierani duchowo przez charyzmatycznego katechetę ks. Marka Januchowskiego: Agnieszka Ciaciuch, Marta Szweda, Norbert Michalski, a także Dawid Kaźmierczak i Szymon Nowakowski. Każdy z uczestników finału diecezjalnego za sam udział otrzymał wartościowe nagrody przygotowane przez Wydział Katechetyczny naszej Diecezji Bydgoskiej.

20150305_131223W zmaganiach na szczeblu diecezji brało udział niemalże 50 uczestników. Sukces i znalezienie się w gronie laureatów etapu diecezjalnego Agnieszki Ciaciuch spowodował awans do wielkiego finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 16 ? 18 kwietnia w Łomży.

To pierwszy tak ogromy sukces w naszym mieście z dziedziny Teologii Katolickiej. Agnieszkę czeka teraz intensywny czas przygotowań do ścisłego finału. Pomocą z zakresu wiedzy teologicznej służyć będzie zawsze dyspozycyjny katecheta naszych szkół ks. Marek Januchowski.

Wszystkim uczniom biorącym udział w zmaganiu z trudną wiedzą teologiczną bardzo dziękujemy. Agnieszce życzymy dobrego czasu przygotowań do etapu ogólnopolskiego.

20150305_131239