Konkurs na pomysłowy Różaniec rozstrzygnięty ? dzieci zaskoczyły swoimi pomysłami

DSC_0372 (Kopiowanie)Październik to wyjątkowy miesiąc, w którym pewną cząstkę naszego życia poświęcamy Maryi odmawiając różaniec święty. W tym miesiącu w każdej parafii, zarówno jak i w naszej odbywały się nabożeństwa różańcowe. Codziennie pół godziny przed Mszą świętą można było ofiarować swoje intencje Matce Bożej.

Szczególnym dniem, w naszym kościele był piątek, gdzie na modlitwie gromadzili się głównie młodzi ludzie oraz dzieci. Tego dnia odmawiana była przez dzieci jedna dziesiątka różańca świętego. Jednak za nim to nastąpiło, mogliśmy wysłuchać krótkich rozważań ks. Marka, który omawiał wraz z młodymi parafianami istotę tej pięknej modlitwy. Cykl rozważań rozpoczął się od przedstawienia Maryi i tego, że jest Ona matką każdego z nas. Następne cztery piątki poświęcone były tajemnicy: radosnej, światła, bolesnej oraz chwalebnej, a także krótko przedstawiono każdą z części danej tajemnicy.

DSC_0406 (Kopiowanie)W tym niezwykłym miesiącu, w naszej parafii został ogłoszony konkurs skierowany do dzieci na najciekawszy różaniec. Jak się okazało, zainteresowanie konkursem było ogromne. Do parafii wpłynęło ok. 50 ślicznych różańców. Pomysły na ich stworzenie były przeróżne. Wykonywano je m.in. z: kasztanów, koralików ozdobnych, żołędzi, jarzębiny, orzechów, fasoli, owoców róży. Również dzieci zrobiły je z: klocków Lego, muszelek, piłeczek, kwiatów, guzików czy nawet cukierków. W każdym z nich było widać ogrom pracy włożonej przez dzieci. Komisja miała przed sobą nie łatwe wyzwanie, bo trzeba było wyłonić te najbardziej kreatywne różańce. Z pośród tak wielu pięknych prac, po długich naradach wybrano trzy pierwsze miejsca, a wyniki ogłoszone zostały w niedziele, tj. 8 listopada, na Mszy świętej o godz. 11.30. Dzieci czekały z niecierpliwością na wyniki, które ogłosił ks. Marek. Tak więc jednogłośnie wygrał i tym samym zajął I miejsce Stanisław Lulka, który wykonał różaniec z muszelek. Tym samym II miejsce zajął Brian Kubiak, którego różaniec składał się z kolorowych piłeczek. Na III miejscu znalazła się Natalia Kramer, gdzie paciorkami różańca były kwiaty. DSC_0513 (Kopiowanie)Zważywszy na ilość i jakość wykonanych komisja postanowiła przyznać siedem wyróżnień i tak otrzymali je: Wiktoria Kwiatkowska, Natalia Bednarek, Maja Jaszak, Weronika Jurek, Tymon Witkowski, Wojtek Gryczka, Olgierd Napierała. Dzieci, które znalazły się na podium otrzymały ciekawe nagrody m.in. gry oraz ilustrowane książki. Reszta uczestników otrzymała dyplomy za udział oraz nagrody pocieszenia.

Dzieciom, które wzięły udział w konkursie należą się wielkie podziękowania za włożony trud i wysiłek w wykonanie pięknych różańców, dzięki którym wyraziły swoją miłość do Matki. Każda z prac widnieje na wystawie w naszej świątyni, którą podziwiać będzie można przez najbliższy tydzień.