„Krwi Chrystusa Nowego i Wiecznego Przymierza- Wybaw Nas”- tegoroczny Grób Pański

????????????????????????????????????

Pomysłodawcą tegorocznego Grobu Pańskiego była Wspólnota Przymierze. Koncepcja była tworzona i uzupełniana przez kilka tygodni. Efektem końcowym jest połączenie wielu pomysłów, a sam Grób jest uwidocznieniem dużej ilości godzin wspólnej pracy.

„Krwi Chrystusa Nowego i Wiecznego Przymierza- Wybaw Nas”– bo to właśnie ten napis widnieje nad Grobem Jezusa. Krew- to właśnie Ona jest początkiem, to właśnie Jej znaczenie zostało mocno podkreślone. Bez krwi nie ma życia..ale o jaką krew tak naprawdę chodzi ? 

Maryja- to dzięki Niej narodził się nasz Zbawiciel Jezus Chrystus, narodził się z miłości, która płynęła prosto z Jej serca.

I zagadkowy czerwony „wąż”-czym on tak właściwie jest ? To symbol pępowiny, która jako pierwsza połączyła Jezusa z Matką, która przechodzi przez Jego Najświętsze Ciało znajdujące się w monstrancji i łączy Go z człowiekiem, z każdym z nas, bo to z miłości do nas umarł i zmartwychwstał. Pępowina…a co w niej ?

To w niej płynie Krew- Krew Chrystusa, którą za nas przelał na Krzyżu, oddając życie za mnie i za Ciebie!

????????????????????????????????????

 „Krwi Chrystusa Nowego i Wiecznego Przymierza- Wybaw Nas”– to w tej pępowinie płynie Krew Jezusa, ta jedyna i niepowtarzalna i tylko Ona może nas wybawić.

Pępowina łączy dziecko z matką, to „nić”, nić, której dziecko samo nie jest w stanie odciąć. Może spoglądając na ten Grób przypomnisz sobie, że w momencie Chrztu to właśnie taka pępowina połączyła Cię z Chrystusem. I ten zamknięty cykl : od Maryi do Jezusa, później do człowieka i od nowa. Może to cykl miłości...zauważ w miłości Jezusa nie ma przerw..Jezus nie powiedział  umrę za 5 minut, jutro, za miesiąc…. On powiedział : miłości do człowieka umrę właśnie w tej chwili, aby miał jasny i wyraźny dowód, że moja miłość jest nieustanna- ona płynie nieustannie- dokładnie tak jak ta Krew- i to Ona wybawia!

Pomyśl w odniesieniu do swojego życia…. krew płynie w Tobie cały czas.. kiedy  zostaje zatrzymana..organizm ludzki zostaje zniszczony.

????????????????????????????????????

A teraz popatrz na Grób, spójrz na tą pępowinę i pomyśl- to tam płynie Krew ZbawicielaKrew z miłości przelana na Krzyżu– tam płynie Jego miłość…kiedy ta miłość zostanie zatrzymana to Twój organizm będzie funkcjonował dalej, nie umrzesz. Ale bez Jego miłości umrze Twoja dusza. Kiedy ta pępowina, łącząca Ciebie z Chrystusem zostanie w Twoim życiu przerwana to cykl zostaje zaburzony.

I spójrz….będziesz mógł żyć, będziesz połączony z drugim człowiekiem, ale nie z Chrystusem. Kiedy ta pępowina zostanie odcięta między Tobą, a Nim, połączenie z Krzyżem zostaje zerwane. 

A to oznacza….

…że będziesz żył dalej….i umrzesz nawet tak jak On….ale bez JEGO MIŁOŚCI PO PROSTU NIE ZMARTWYCHWSTANIESZ!