Ks. Marek decyzją ks. biskupa Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży?

Miło nam poinformować, że decyzją Księdza biskupa Jana Tyrawy –  Ordynariusza Diecezji Bydgoskiej wikariusz naszej Parafii ks. Marek Januchowski został mianowany Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży w Dekanacie Kcynia.

usmiech m.Ks. Biskup w dekrecie nominującym pisze: Biorąc pod uwagę konieczność szczególnej opieki duszpasterskiej nad młodzieżą w poszczególnych dekanatach, a także konieczność koordynowania wszelkiego rodzaju diecezjalnych przedsięwzięć dotyczących młodzieży mianuję Księdza Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży w Dekanacie Kcynia?
Mam nadzieję, że Księdza posługa przyczyni się do owocniejszej pracy formacyjnej, duszpasterskiej i ewangelizacyjnej z młodzieżą w Dekanacie Kcynia, że będzie pomocna w organizowaniu i koordynowaniu działań duszpasterskich wśród młodzieży na terenie Diecezji Bydgoskiej?
Biorąc pod uwagę charyzmat ks. Marka w jego pracy duszpasterskiej wierzymy, że Duch Św. poprowadzi pod jego przewodnictwem młodzież dekanatu. Serdeczne gratulacje nominacji.

             W trwającym tygodniu wyjątkową inicjatywą będzie w piątek 14 marca o godz. 19.00 Droga Krzyżowa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

Bohaterką tej wyjątkowej drogi będzie młoda błogosławiona,  Chiara Badano, pochodząca z Włoch, która w 1990 r. w wieku 18 lat zmarła na raka kości. Zapraszamy zwłaszcza młodzież całego dekanatu na to wyjątkowe wydarzenie.

Zachęcamy w tym miejscu do przeczytania wywiadu z ks. Markiem Januchowskim opublikowanym na łamach czasopisma „Na oścież” Miesięcznika Sanktuarium i Parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników Nr 6 (182) Bydgoszcz-Fordon czerwiec 2010  – tutaj.