„Któż jak Bóg”- parafialna Msza Odpustowa

W niedzielę 24 września przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku czci św. Michała Archanioła
O godz. 12.30 odbyła się MSZA ODPUSTOWA, której przewodniczył ks. Jarosław Dąbrowski– proboszcz z Samsieczna, którą zakończyliśmy Litanią do św. Michała Archanioła.

Wygłosił dla nas również homilię, w której zwrócił szczególną uwagę na moc naszego Patrona- św. Michała Archanioła, który jest jednym spośród trzech najmocniejszych aniołów w Niebie. Jak podkreślił kaznodzieja bardzo często zapominamy o obecności Aniołów w naszym życiu, o tym jak wielką pomocą są dla nas nie tylko w chwilach trudnych, ale także w życiu codziennym. Bardzo dużą wagę przywiązał także to znaczenia WALKI, którą toczył sam św. Michał Archanioł z szatanem, ale także do naszej walki jako chrześcijan, którą powinniśmy podejmować każdego dnia o wiarę i miłość, po to , aby w naszym życiu zwyciężało dobro.22015466_1828439867185962_337309011_o

Nasza wędrówka ku Niebu to nieustanna walka Boga i szatana o duszę każdego z nas– dlatego nie wolno nam zapominać o modlitwie do św. Michała, która stanowi dla nas obronę.

Któż jak Bóg- jeżeli Bóg z nami to któż przeciwko nam?

Pamiętajmy o tym, że jako wspólnota powinniśmy radować się, że patronem naszej parafii jest św. Michał Archanioł, który nieustannie broni nas od zła, który zwyciężył w walce z szatanem, który każdego dnia wspomaga nas w walce ze złem. Dlatego dobrze jest być pod Jego skrzydłami, bo dzięki temu czujemy się bezpieczni, silniejsi i zawsze gotowi do walki.