„Któż jak Bóg…” – Uroczystość św. Michała Archanioła – Odpust Parafialny

Dziś, tj. w środę 29 września obchodziliśmy Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godzinie 18:00 przeżywaliśmy uroczystą Mszę Świętą odpustową. Tegoroczne kazanie odpustowe wygłosił ks. proboszcz  Zbigniew Dudojć z Turowa pod Szczecinkiem.

Dzień szczególny dla całej wspólnoty parafialnej. Święto Tego, do którego codziennie zwracamy się, aby wspomagał nas w walce.

Jak było dane nam usłyszeć w homilii ks. Zbigniewa, mając przed sobą wizerunek św. Michała Archanioła powinniśmy zwrócić uwagę na hebrajskie znaczenie imienia Michał  –  „Któż jak Bóg”. Ponadto jak czytamy w Apokalipsie Świętego Jana Apostoła Michał Archanioł toczył walkę, którą zakończył zwycięsko, dlatego i my powinniśmy walczyć o obecność Boga w naszym codziennym życiu. A w tym wszystkim nie zapominać o naszych Aniołach Stróżach, którzy nieustannie chcą w tej walce z nami uczestniczyć i pomagać nam odnosić zwycięstwo na wzór św. Michała.

Niech więc św. Michał Archanioł będzie dla nas wzorem walki o wiarę w tych niełatwych czasach. Niech Aniołowie pomagają nam w przezwyciężaniu napotykanych trudności. Niech każdego dnia przyświecają nam słowa „Któż jak Bóg” – któż jak nie On powinien być w naszym życiu najważniejszy.

Odpust parafialny zakończyliśmy nabożeństwem do naszego Patrona i procesją wokół Kościoła.