Matka jest tuż, tuż…-peregrynacja Obrazu Matki Bożej w naszej parafii

Już w sobotę 13 października na Mszy Świętej o godz 18:00 homilia została wygłoszona przez Ojca, który będzie głosił także nauki misyjne przez cały tydzień, począwszy od niedzieli 14 października. Misje te mają przygotować nas na Peregrynację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej jest wydarzeniem o charakterze bardzo podniosłym i wyjątkowym, bowiem ma ono miejsce raz na kilkadziesiąt lat.

Już dziś pragniemy wszystkich zaprosić do uczestnictwa w misjach, które przygotują nasze serce na spotkanie z Matką. Ponadto w codziennych nabożeństwach, apelach jasnogórskich i uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem bp Jana Tyrawy, która odbędzie się tuż po przybyciu Obrazu do naszej parafii, w dniu 18 października (czwartek) o godz.18:00. O 21:00 będzie miał miejsce Apel Jasnogórski, po nim czuwanie wyciszające nasze serca na godzinę  24:00 kiedy to będziemy tzw. „pasterkę”, a po niej przez całą noc będziemy mieli możliwość indywidualnego czuwania- przy Tej, która kocha najbardziej.

To bardzo ważne wydarzenie i szczególny czas dla każdego chrześcijanina. To czas szczególnej modlitwy, adoracji, ciszy, nawrócenia, skupienia, czas spotkania z Matką- z tą, która powiedziała TAK, z tą dzięki której mamy naszego Boga. 

 

Bardzo możliwe, że w życiu wielu z nas to jedyne tak wielkie wydarzenie, którego możemy doświadczyć „na wyciągnięcie ręki” , po prostu otwierając swoje serce. Nie zmarnujmy tej szansy.

Może to właśnie najlepszy czas by się zatrzymać…by w pełni uwierzyć, by zadać sobie pytanie czy moja wiara jest żywa, czy mam czas dla Boga i kim dla mnie jest Maryja. Ona czeka.. 

W jednej z pieśni maryjnych śpiewamy:

Pozwól mi przyjść do Ciebie

Takim zwyczajnym jakim jestem.

Już niebawem Twoja Matka przybędzie do Twojej parafii…Ona niewątpliwie pozwala Tobie przyjść- bo Cię kocha… ale czy Ty pozwolisz, aby „przyszła” do Twojego życia, Twojego serca? Czy spoglądając Jej w oczy będziesz potrafił oddając w Jej ręce swoje życie mówiąc, że Ją kochasz?

Poniżej masz PLAN- Boży Plan spotkania z Twoją Mamą

Pobierz/Zobacz Plan Peregrynacji