Mędrcy ze Wschodu po raz pierwszy przeszli ulicami naszego miasta

dscn6935W sobotę 6 stycznia ulicami naszego miasta po raz pierwszy przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli, którzy przybyli pod CKiB w Kcyni, a stamtąd razem z Zespołem Regionalnym Pałuki, wiernymi i ks. Marcinem wyruszyli do naszej Fary, śpiewając w drodze kolędy i dając tym samym mieszkańcom naszego miasta świadectwo, że Trzej Królowie przyszli oddać pokłon Nowonarodzemu Panu.

Dużym zaskoczeniem był fakt, że w naszej Farze króli było jeszcze więcej, ponieważ nasze dzieci wykazały się dużą pomysłowością przebierając się za „władców tego świata” , którzy udają się do ubogiej stajenki, aby oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

Po niezmiernie dalekiej i wyczerpującej drodze ks. Marcin powitał w Świątyni wszystkich zebranych, a w szczególności Orkiestrę działającą  przy OSP w Kcyni, która wykazując się po raz kolejny dużą otwartością przyjęła zaproszenie do wspólnego kolędowania.

dscn6917Czas wspólnego śpiewu kolęd to piękny czas prawdziwego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia całej wspólnoty parafialnej. Integracja Zespołu Regionalnego Pałuki, naszej kcyńskiej Orkiestry, wspólnoty Przymierze i wszystkich zebranych przyniosła efekty w postaci pięknego, radosnego śpiewu na cześć Narodzonego Chrystusa. W trakcie koncertu mogliśmy poznać także historię wielu polskich kolęd, którą przybliżył nam ks. Marcin.

 Piękne jest to, że orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta stał się wymownym obrazem dla wszystkich mieszkańców słów z Księgi Proroka Izajasza , które brzmią :

„Rzuć okiem dookoła i zobacz! Ci wszyscy zebrani zdążają do Ciebie, Twoi synowie przychodzą z daleka….”

Dziękujemy Wam Kochani, że wielu z Was zdecydowało się zdążać razem z nami do Chrystusa.