Miłość to nie tylko radość spotkania, lecz także wola podtrzymywania drugiego-spotkanie dzieci i osób z niepełnosprawnością

W sobotnie popołudnie o godz. 14.00 tuż przy ZST w Kcyni zostało zorganizowane spotkanie przy ognisku, przy którym spotkały się dzieci z rodzicami oraz osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami. Cieszymy się, że tak wielu z nich odpowiedziało pozytywnie na zaproszenie ks. Marcina i mimo dużego trudu dotarło, aby we wspólnocie radować się wzajemną obecnością.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od własnoręcznego wykonania latawca. Bardzo prosta rzecz, która wymaga wzajemnej współpracy, a przy okazji zacieśnia więzi i buduje relacje we wspólnocie.  Czas przepełniony radości i zabawą. I choć pojawiły się małe problemy techniczne, bo zabrakło nam np. pinezek…to…z pewnością nie brakowało nam uśmiechu, który gościł na naszych twarzach nieustannie.

Można by rzecz, że „Miłość to nie tylko radość w chwili spotkania, lecz także wola podtrzymywania drugiego..we wspólnocie”. Bo właśnie miłość, radość i chęć podtrzymywania drugiego swoją obecnością było celem naszego spotkania. 

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem i mamy nadzieje, że z tego płomyka wspólnoty, który dziś zabłysnął powstanie duży ogień- ogień, którym będzie MIŁOŚĆ GROMADZĄCA NAS WOKÓŁ CHRYSTUSA!