Módlmy się na Różańcu – dzieciom pobłogosławiono różańce

20141007_183740We wtorek, 7 października, przypada w kościele liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W wielu tytułach oddajemy część Matce Przenajświętszej. Jednym z tytułów jest określenie Matki Bożej jako Królowej Różańca Świętego. Dla naszej wspólnoty parafialnej ten dzień był szczególnym dniem. Na wieczornej Mszy Św. zgromadziły się dzieci klas III przygotowujące się w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej. Ten czas wieczornej modlitwy był najbardziej właściwym, by pobłogosławić dzieciom Różańce, które od tej pory będą służyć dzieciom do kontaktu z Matką Bożą.

W czasie kazania, które wygłosił dla dzieci i rodziców ks. Marek padły słowa: Matka Boża lubi bardzo, gdy się z Nią rozmawia. Można kontaktować się z nią w różny sposób. A jaki jest najlepszy? ? pytał ks. Marek. Najlepszy to modlitwa ? odpowiadały dzieci. Padły ważne słowa mówiące o tym, że ilekroć modlimy się na Różańcu, tylekroć Matka Boża modli się razem z nami do Pana Boga: Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami TERAZ i w GODZINĘ ŚMIERCI  naszej? Amen.

Następnie ks. Proboszcz Tomasz pobłogosławił dzieciom ich Różańce, które od tej pory służą dzieciom jako tarcze miłości do Maryi, a przez Nią do Pana Boga. Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w każdym spotkaniu z Matką Bożą.

20141007_183714