Narodził się by kochać i by być kochanym!- pasterka w naszej światyni

dscn6799-copyW poniedziałek 25 grudnia o godz. 00:00 rozpoczęliśmy uroczystą Mszę Świętą- Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

Rozpoczęliśmy gromadząc się przy żłóbku, którego poświęcenia dokonał ks.Proboszcz. To wyjątkowe miejsce w którym każdy z nas może zobaczyć swojego Boga- małe Dzieciątko Jezus, które wystarczy pokochać, którym wystarczy się zaopiekować, które zapewnia bezpieczeństwo na całe nasze życie, w drodze ku Niebu.

Ks. Marcin podczas homilii podkreślił, że Bóg stał się człowiekiem, narodził się dla człowieka, wymagając od niego tylko jednego, aby właśnie się Nim zaopiekował, aby Go pokochał i aby czerpiąc z Jego miłości potrafił kochać innych.

Święta Bożego Narodzenia, a szczególnie ta cicha i święta noc przypomina nam, że Bóg narodził się dla naszego życia, aby w Nim królować, wymaga od nas tylko miłości. Bo przecież On sam z miłości przyszedł na świat, z miłości do człowieka umarł i z tej samej miłości zmartwychwstał…..

Pamiętajmy o tym, że miłość jest fundamentem naszego życia, bo bez niej nie zbudujemy prawdziwej relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem…Niech narodzony Bóg uświęca życie każdego z nas, niech nam błogosławi każdego dnia! Pamiętajmy, że Jego narodziny to najlepszy prezent jaki otrzymaliśmy od Boga, otrzymaliśmy bowiem Jezusa, który  narodził się dla nas, abyśmy my narodzili się dla Nieba!