„Nie ma Go tu- ZMARTWYCHWSTAŁ”- uroczysta Wigilia Paschalna.

????????????????????????????????????

W Wielką Sobotę o  godz. 20.00 rozpoczęliśmy uroczystą  Wigilię Paschalną.  Najważniejszą, a zarazem najpiękniejszą Eucharystię w życiu każdego chrześcijanina.

Rozpoczęliśmy Liturgią Światła- ks. Marek, który przewodniczył tej Eucharystii poświęcił ogień na zewnątrz Kościoła . Został zapalony Paschał, który symbolizuje Zmartwychwstałego Chrystusa.  Zwieńczeniem obrzędu światła była uroczysta pieśń –Exultet– odśpiewana przez naszego wikariusza.

   

????????????????????????????????????

  Później nastąpiła Liturgia Słowa-  czytania,  zostały odczytane także przez wspólnotę Przymierze, które były przeplatane psalmami w wykonaniu Tomasza Januchowskiego i Waldemara Berki.  Przypomniały one całą historię zbawienia, poczynając od stworzenia świata, przez wyjście Izraelitów z niewoli egipskiej, proroctwa zapowiadające Mesjasza aż do Ewangelii o Zmartwychwstaniu Jezusa. Liturgia Słowa została zakończona homilią ks. Proboszcza.


Odśpiewanie Litanii do Wszystkich Świętych zapoczątkowało Liturgię Chrzcielną podczas której Kapłan poświęcił wodę, a wierni odnowili przyrzeczenia Chrztu Świętego trzymając w ręku zapalone świece na znak naszej gotowości i łączności z Chrystusem. Wigilia Paschalna zakończyła się Eucharystią i procesją rezurekcyjną w której z radością wyszliśmy głosić światu, że CHRYSTUS PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!