„Nie ma jak u Mamy”- piesza pielgrzymka do Matki Bożej Góreckiej

W sobotę o godz. 6:00 z naszej parafii wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od błogosławieństwa, którego udzielił nam ks. Proboszcz.

Z błogosławieństwem Boga wyruszyliśmy w drogę do Mamy. Naszym przewodnikiem w drodze był ks. Marcin, a przez nasze miasteczko przeprowadził nas ks. Proboszcz.

W drodze nie brakowało nam radosnego chwalenia Chrystusa, w pełni zawierzyliśmy ten dzień Jemu i z Nim w sercu przemierzyliśmy niemalże 45 km, aby spotkać się z naszą Matką.

W spiekocie i kurzu

Męczącego dnia,

Szłaś Matko za Synem,

Wierna, wierniejsza od nas!

Stoimy przed Tobą Tak niegodni Twych łaski,

Matko przygarnij nas…

Tymi słowami można wyrazić najpełniej piękne tego dnia. To piękno to spotkanie z Bogiem i z drugim człowiekiem. W drodze towarzyszyliśmy sobie nawzajem służąc jedni drugim, pomagając sobie.  Bóg zadbał o to, aby w drodze nie brakowało nam niczego. Postawił na niej wspaniałych ludzi, którzy zatroszczyli się o wszystko i którym serdecznie, z serca dziękujemy!

Naszą wędrówkę zakończyliśmy wspólną Eucharystią w miejscu, które było naszym celem- w Górce Klasztornej. W słowie ks. Marcina usłyszeliśmy, że całe nasze życie jest Ewangelią, my tylko musimy ją dostrzec i wypełnić. To trudne zadanie, ale dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych…

Czas umocnienia wiary, spotkania z drugim człowiekiem, czas miłości, czas życia Słowem, nasz czas i czas Boga działającego w nas i przez nas…Piękny czas!

Bóg zapłać wszystkim za pomoc, oraz podjęty trud pielgrzymowania.