W czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nikt nie może czuć się samotny!

dsc_0309W czwartek 14 grudnia przed południem w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni już po raz siódmy odbyła się wigilia dla osób starszych, chorych i samotnych z całej gminy.

Spotkanie wigilijne mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu i poświeceniu wielu osób , m.in. społeczności szkolnej ZST, Wspólnocie Przymierze, MGOPS i GCKiB w Kcyni. Podczas spotkania kilka słów do zgromadzonych skierował ks. Marcin. Spotkanie to miało przede wszystkim pokazać, że nikt z naszej gminy w tym wyjątkowym świątecznym czasie nie jest zapomniany.

To pięknie przeżyty czas w którym mogliśmy wspólnie pośpiewać kolędy i przełamać się opłatkiem. Następnie mogliśmy skosztować pysznych, wigilijnych potraw przygotowanych przez wolontariuszy. Na zakończenie spotkania wszyscy obecni zostali obdarowani skromną, świąteczną paczką. To piękny obraz jedności młodych ludzi chcących nieść pomoc osobom starszym i potrzebującym.

Bo jak mówiła św. Matka Teresa z Kaluty : „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.”