Nowi ministranci włączeni do grona Liturgicznej Służby Ołtarza…

DSC_0371W niedzielę 16 października na Mszy Świętej o godz. 11:30 miało miejsce uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Aż 7 chłopców, którzy przez rok przygotowywali się do służby Panu Jezusowi uroczyście powiedziało- TAK służbie Bogu. Chłopcy głośno odpowiadali na pytania zadawane przez ks. Proboszcza , że chcą z radością i w prostocie serca służyć Panu Jezusowi, wzrastać duchowo, każdego dnia jednoczyć się z Bogiem i przemieniać swoją codzienność żyjąc Ewangelią.

DSC_0372Prosili Pana, który wezwał ich do służby słowami : Panie Jezu Chryste, Ty wezwałeś nas, abyśmy szli za Tobą, drogą do Ojca. Chcemy iść z Tobą, chcemy żyć z Ciebie. Bądź światłem, które nas oświeca. Bądź naszym Mistrzem, którego kochamy, i za którym idziemy. Napełnij nas Twoim życiem, abyśmy uwielbiali Ojca i służyli braciom tak, jak Ty nakazałeś. Wybaw nas od grzechu. Daj nam Ducha Twego. Chcemy żyć przez Ciebie, z Tobą i w Tobie – w miłości Ducha Świętego ku chwale Ojca…

Po tej modlitwie ministranci przyjęli swoje szaty, poświęcone przez ks. Proboszcza. Zostały one uroczyście nałożone przez naszych Kapłanów. Chłopcy od tego momentu w pełni podjęli służbę Panu Bogu, za co zostali obdarowani ogromnymi brawami.

Oto grono naszych nowych ministrantów : KwiatkowDSC_0387ski Filip, Mazurek Arkadiusz, Mazurek Marek,  Pawelczyk Dawid, Pezacki Stanisław, Pezacki Stanisław,  Ronowski Mateusz, Sikorski Hubert. Otaczajmy ich szczególną modlitwą, aby wiernie trwali przy Jezusie i żyli dnia Niego.