?Od marzenia do spełnienia?- kolejne rodzinne kolędowanie już za nami !

W niedzielę 27 grudnia w naszej parafii przeżyliśmy po raz kolejny przepełniony radością koncert kolęd. Naszą wspólną biesiadę rozpoczęliśmy o godzinie 16:00. Warto przypomnieć, że mieliśmy jako wspólnota parafialna szczególną okazję do świętowania, ponieważ obchodziliśmy tzw. Niedzielę Świętej Rodziny. Nie bez powodu zebraliśmy się w naszej Świątyni , aby świętować razem, całymi rodzinami na cześć Jezusa, Maryi i Józefa- rodziny, która jest fundamentem naszej wiary, bo to w niej narodził się nasz Zbawiciel- Chrystus Pan!DSC_0239

Ks. Marek, który prowadził to wielkie , radosne kolędowanie ,na wstępie powitał wszystkich bardzo serdecznie i podkreślił, że naprawdę miło jest obserwować Świątynie, która jest wypełniona ludźmi po same brzegi.  Wierni zgromadzili się całymi rodzinami, od najmłodszych po najstarsze pokolenia.

Podczas całego koncertu towarzyszyła nam Orkiestra Dęta działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni i Zespół Regionalny Pałuki. Wspaniałe brzmienie różnorakich instrumentów dętych, ponadto śpiew zespołu Bracia Band-ks. Marka wraz ze swoim bratem Tomaszem Januchowskim, w połączeniu ze śpiewem wiernych i dzieci to naprawdę piękne, rodzinne świętowanie . Dlaczego niezwykłe?  Ponieważ, w to kolędowanie włączyła się cała wspólnota, śpiew, radość, uśmiech, życzliwość i wiara w to , że nasze rodziny zostały stworzone na wzór tej Świętej z Nazaretu to powód nie  tylko do ogromnej radości, ale także do dumy.  Nie bez powodu już po raz kolejny do naszej Fary przybyły tłumy..tak dokładnie tłumy wiernych, po to aby być razem, aby w te święta Bożego Narodzenia poczuć się rodzinnie w obecności Nowonarodzonego Jezusa.

DSC_0435Nie zabrakło nawet dawki adrenaliny, nie tylko dla naszych najmłodszych, ale także dla całych rodzin. Każdy mógł się wykazać swoimi zdolnościami wokalnymi i zaprezentować je w ?solówce? , ale także śpiewając wraz z całą rodziną.

Miłym zaskoczeniem był występ Klaudii- uczennicy  Zespołu Szkół w Mycielewie , która ukazała swój fenomenalny talent wokalny podczas występu z ks. Markiem śpiewając kolędę pt: Wśród nocnej ciszy.  Wyjątkowa chwila to także tak kiedy wszyscy przekazaliśmy sobie znak pokoju- znak przebaczenia, miłości i pokoju, który ma trwać już wiecznie..nawet kiedy przyjdą dni powszednie to w nas na zawsze pozostanie iskierka chrześcijańskiej radości.

Na zakończenie dzieci zostały solidnie nagrodzone przez ks. Marka  paczkami wypełnionymi drobnymi upominkami oraz słodkościami, z wdzięczności za to, że tak aktywnie uczestniczyły w każdych roratach w okresie tegorocznego Adwentu.DSC_0395

 Jak to niegdyś powiedział św. Jan Paweł II -?Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.?.. Słowa proste, a zarazem prawdziwe. Bóg tej niedzieli zgromadził w swej Świątyni silną rodzinę, która na wzór tej z Nazaretu darzy się miłością, jest pełnia wiary, wzajemnej życzliwości i ogromnej radości. Podczas kolędowania  na twarzy dzieci widać było poczucie bezpieczeństwa i wielkie zadowolenie, a na twarzy dorosłych radość z tego, że razem , w rodzinnej atmosferze mogą spędzić ten czas. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność, za to, że w tym zabieganiu dnia codziennego mamy jeszcze chwilę dla siebie, dla bliskich i dla Jezusa, któremu dziś każdy z nas powiedział szczerze:”Jezu, nigdy nie chcę być sam !”