Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Dwudziestej Szóstej Niedzieli Zwykłej –

25 września 2022 roku

  1. W tygodniu obchodzimy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo; we środę – św. Wacława; we czwartek Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Dzisiaj, w niedzielę – 25 września Godzinki do św. Michała Archanioła po mszy świętej o godz. 11.30. w poniedziałek – wtorek – i środę ( 26 – 28 września zapraszamy na godz. 20.00 na Koronkę do św. Michała Archanioła z procesją Figury naszego Patrona. A 29 września o godz. 18.00 na mszę świętą odpustową z kapłanami naszego dekanatu Kcynia, której przewodniczyć będzie ks. proboszcz Witold Korowajczyk z Sadek. Do uświetnienia mszy świętej odpustowej zapraszamy Zespół Regionalny Pałuki. W procesji wokół kościoła będzie niesiony Najświętszy Sakrament i Figura św. Michała Archanioła, naszego Patrona parafii. Do włączenia się w nabożeństwa Nowenny – Ośmiu Dni, przed odpustem zapraszamy chętnych parafian. Podczas uroczystości wprowadzimy do kościoła relikwie bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Dopełniamy w ten sposób od strony duchowej miejsce kultu Miłosierdzia Bożego w naszej parafialnej świątyni; w piątek – św. Hieronima; a w sobotę św. Tereski od Dzieciątka Jezus i Pierwsza Sobota Miesiąca – o godz. 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  2. Spotkania przed Bierzmowaniem dla młodzieży: klasa 7 – czwartek 27.10; klasa 1 szkoły średniej – sobota 08.10; klasa 8 – czwartek 13.10. Spotkania o godz. 19.00 w plebanii.
  3. Od soboty rozpoczynamy miesiąc nabożeństw różańcowych. Dla dorosłych od wtorku do soboty po mszach świętych wieczornych, a w niedzielę po każdej mszy świętej jeden dziesiątek różańca. Dla młodzieży w poniedziałki – godz. 19.00/ dla kandydatów do Bierzmowania i starszej młodzieży po Bierzmowaniu. Dla dzieci: we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Dzieci i młodzież będą otrzymywać pamiątki spotkania różańcowego.
  4. W następną niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 wymiana tajemnic różańcowych.
  5. W piątek – 7 października na mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 poświęcimy różańce dzieciom komunijnym.
  6. Przez całą niedzielę 9 października w kościołach będziemy „ liczyć wiernych” i przystępujących do komunii świętej.
  7. Dziękujemy ks. Stanisławowi z wiernymi z Klasztoru za porządki przy grobach kapłanów i sióstr pracujących w Kcyni.