Ogłoszenia duszpasterskie

 

Ogłoszenia parafialne

na tydzień od

Niedzieli Szóstej Wielkanocnej –

9 maja 2021 roku

 

 1. W tygodniu przypadają: w poniedziałek, wtorek i środę – Dni Krzyżowe, modlitwa o dobrą pogodę i udane zbiory dla rolników – 10/11/ i 12 maja. Nabożeństwa błagalne w ramach nabożeństwa majowego po mszach świętych wieczornych. W piątek – Święto św. Macieja Apostoła.
 2. Od piątku rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – po porannych mszach świętych.
 3. Za tydzień, w niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. Również za tydzień uroczystość komunijna dzieci naszej parafii na mszach świętych o godz. 10.00 i 11.30. We wtorek i czwartek próby tylko dla dzieci z 16 maja o godz. 19.00, a spowiedź dla tych dzieci i ich bliskich w piątek o godz. 17.00.
 5. Próby dla dzieci komunijnych z 23 maja – we wtorek i czwartek ( 18 i 20 maja o godz. 19.00), a spowiedź w piątek – 21 maja o godz. 17.00.
 6. Próby dla dzieci komunijnych z 30 maja – we wtorek i czwartek ( 25 i 27 maja o godz. 19.00), a spowiedź w sobotę 29 maja o godz. 10.00.
 7. Próba dla dzieci komunijnych z 3 czerwca – we wtorek ( 1 czerwca o godz. 19.00), a spowiedź we środę( 2 czerwca) o godz. 17.00.
 8. Zapowiedzi: do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się Remigiusz Karol Stałowski z Kcyni i Milena Czyż z Miastowic.
 9. Nabożeństwa majowe w tygodniu po wieczornych mszach świętych, a w niedziele po mszy świętej o godz. 11.30. Dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywać pamiątki nabożeństwa majowego.
 10. Na stoliczku pod chórem został wyłożony kolejny Przewodnik Katolicki.
 11. O bezpłatnym badaniu słuchu przy Aptece na ul. Rynek 8 w Kcyni, na plakacie w gablocie ogłoszeń parafialnych.
 12. Maturzystom naszej parafii życzymy Bożej opieki, światła Ducha Świętego na czas trwających wciąż egzaminów maturalnych.
 13. Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Szamocinie ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 dla chłopców i dziewcząt od 14 – 18 roku. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń parafialnych.
 14. Nabożeństwo Fatimskie we czwartek o godz. 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ  – 8 dni

18 – 25 lutego 2022 roku

Termin przeniesiony ze względu na pandemię.

 

JEROZOLIMA – BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – EIN KAREM– BETLEJEM- POLE PASTERZY – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET – GÓRA TABOR – TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GENEZARET

 

DZIEŃ  1       18.02. 2022 roku           WARSZAWA – TEL AVIV

Zbiórka uczestników przed parafią i transfer na lotnisko Warszawa Okęcie. Odprawa biletowo – bagażowa o godz. 13.25 i  wylot do Tel Aviwu o godz. 15.25. Przylot do Tel Avivu o godz. 20.15, odbiór bagaży i kontrola paszportowa.

DZIEŃ 2        19.02.           JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3        20.02.          BETANIA – JERYCHO – KASR AL-JAHUD – MORZE MARTWE

Śniadanie i udamy się to Betanii, nawiedzimy kościół św. Łazarza i jego pusty grób. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Następnie Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, tutaj odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego.Wypoczynek nad Morzem Martwym. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4        21.02.          JEROZOLIMA – DROGA KRZYŻOWA – BAZYLIKA BOŻEGO GROBU

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5        22.02.          EIN KAREM – BETLEJEM – POLE PASTERZY

Śniadanie i następnie udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6        23.02.          HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Śniadanie, przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz grotę proroka Eliasza. Następnie Kana Galilejska – miejsce pierwszego cudu Jezusa.  Udamy się do Nazaretu miejsca Zwiastowania przez Anioła Gabriela. Nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania, nawiedzimy Kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazaret.

DZIEŃ 7        24.02.         TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – GÓRA TABOR

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, nawiedzimy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch – skosztujemy ryby św. Piotra. Przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Przejazd do hotelu w Betlejem lub ok., obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8        25.02.           TEL AVIV – WARSZAWA

Śniadanie i transfer na lotnisko do Tel Avivu, odprawa o godz. 08.25 i  wylot powrotny  o godz. 11.25.

Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie  o godz. 14.20, transfer powrotny do parafii i zakończenie pielgrzymki.

Termin:          zmieniony ze względu na pandemię: 25.02. – 05.03. 2022 roku

Cena pielgrzymki dla grupy:
31 – 35 os. +2 36 – 40 os. + 2 41 – 45 os. +3
3890 zł 3750 zł 3750 zł


Cena zawiera
:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (główny- 1 szt. 23 kg, podręczny 8 kg)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu
 • 1 Lunch – Ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Izraelu wg programu
 • Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 13 zł/os.
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.

Cena nie zawiera:  

 • napojów do obiadokolacji,
 • biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), opłat za zestawy słuchawkowe itp., – na ten cel należy posiadać 150 USD na osobę.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1190 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.

Pierwsza wpłata: 500,-