Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne na Tydzień od

Czwartej Niedzieli Zwykłej –

29 stycznia 2023 roku

 1. W tę niedzielę przypada 70 Światowy Dzień Trędowatych. Polecamy Bogu wszystkich, którzy trudzą się lecząc i opiekując się chorymi na trąd i samych chorych, by nigdy nie czuli się wykluczeni ze środowisk, w których żyją.
 2. Młodzieży, dzieciom, nauczycielom życzymy bezpiecznych i pełnych wytchnienia ferii zimowych.
 3. Dzisiaj – 29 dzień miesiąca. Na niedzielnej mszy świętej o godz. 17.00 modlić się będziemy przez wstawiennictwo Patrona naszej parafii za wszystkich parafian, a po mszy świętej Koronka do św. Michała Archanioła.
 4. W tygodniu obchodzimy: we wtorek – św. Jana Bosko; we czwartek – Matki Bożej Gromnicznej – Święto Ofiarowania Pańskiego – na mszy świętej o godz. 18.00 dzieciom komunijnym poświęcimy książeczki do nabożeństwa i świece chrzcielne. Po mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych. Tego dnia po mszach świętych składamy ofiary do puszek wspierając klasztory zakonów klauzurowych – zamkniętych.
 5. Przed nami Pierwszy Czwartek/ Piątek/ i Pierwsza Sobota Miesiąca. Modlimy się w te dni o nowe powołania do służby w Kościele; okazja do komunii pierwszopiątkowej, a w sobotę o godz. 17.15 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, o które prosiła Matka Boża podczas Objawień w Fatimie.
 6. Wyjątkowo ze względu na ferie zimowe odwiedziny chorych w drugi piątek miesiąca 10 lutego.
 7. Zapraszamy dzisiaj – w niedzielę na Opłatek dla Żywego Różańca na godz. 15.00 do plebanii.
 8. W następny poniedziałek – 6 lutego ministranci i żeńska służba liturgiczna wyjeżdżają na narty do Wieżycy – Koszałkowa. Potrzebujemy jeszcze dwóch samochodów, by wyjazd doszedł do skutku. Wyjazd o godz. 6.00.
 9. Natomiast we środę – 8 lutego organizujemy wyjazd na lodowisko do Bydgoszczy nie tylko dla ministrantów i ŻSL, lecz również dla dzieci, które posiadają adwentowe paszporty i dla chętnej młodzieży i dzieci naszej parafii. Zgłoszenia proszę kierować do ks. Proboszcza do końca tygodnia. Dzieci mogą wyjeżdżać ze swoim opiekunem. O godzinie wyjazdu poinformujemy w następną niedzielę.
 10. O rekolekcjach dla Małżonków w Górce Klasztornej więcej na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. Wekendowe rekolekcje z kursem przedmałżeńskim w Górce Klasztornej – terminy na plakacie w gablocie parafialnej.
 12. Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy – Odział w Bydgoszczy w sobotę i niedzielę 4/5 lutego będzie gościł w naszej parafii. Po mszach świętych będzie rozprowadzał kalendarze – cegiełki. Zebrane środki będą przeznaczone na wsparcie Centrum Opieki Perinatalnej  św. Łazarza, które wspiera opieką rodziny, które spodziewają się dziecka śmiertelnie chorego. Koszt kalendarza – cegiełki – 50,-.
 13. Bóg zapłać wszystkim za czas spotkań duszpasterskich podczas tegorocznej kolędy. Za rozmowy, wyrażane uwagi, dzielenie się refleksjami co do życia religijnego naszej parafii, za składane ofiary, za wspólną modlitwę i za otwarte domy i mieszkania, za cenne podpowiedzi na czas trudów i radości, które jeszcze przed nami w tym roku duszpasterskim. Bóg zapłać.
 14. We wtorek po mszy świętej wieczornej zapraszamy chętnych do rozebrania dekoracji świątecznej w kościele, a we środę przed południem usuniemy drzewka świerkowe z kościoła.
 15. Po feriach rozpoczniemy zbiórkę sprzętu AGD. Odzysk surowców z demontażu sprzętu pozwala zebrać środki finansowe dzięki którym można wspierać misje w Kościele. Akcję prowadzi Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „ Pro Missio” i Green Office Ecologic w kontakcie z naszą diecezją bydgoską. Termin zbiórki przypadnie na 23 lutego do godz. 10.00.W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności: ś.p. Henryka Borkowskiego; noworodka i Stanisławę Woźniak. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…