Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Piątej Niedzieli Wielkiego Postu –

29 marca 2020 roku

 1. W związku z zagrożeniem epidemii koronawirusa również w tym tygodniu powstrzymamy się od dodatkowych nabożeństw Wielkiego Postu – Dróg Krzyżowych; czuwania piątkowego. Gorzkie Żale, bez zmian, po mszy świętej niedzielnej o godz. 11.30. W tym tygodniu pracy msze święte o godz. 18.00. Pierwszeństwo udziału we mszy świętej będą miały osoby, które zamówiły intencję mszy świętej. Od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 16.00 w kościele możliwość korzystania ze spowiedzi. Podczas korzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania w kościele może przebywać tylko 5 osób. Kolejne będą mogły wchodzić po wyjściu osób, które się wyspowiadały.
 2. Pamiętajmy o zmianie czasu. Z soboty na niedzielę przesuwamy do przodu o godzinę zegary.
 3. Od tej niedzieli, Piątej w Wielkim Poście w świątyniach zasłaniamy krzyże.
 4. Kapłani będą podawać wszystkim przystępującym do komunii świętej Ciało Chrystusa na rękę. Znak pokoju, proszę by odbywał się bez podania ręki. W kropielnicach nie ma wody, by ograniczyć możliwość zarażenia. Można uczestniczyć w mszach świętych transmitowanych w radio i telewizji. Na tablicy ogłoszeń i w internecie na naszej stronie Fara – Kcynia.pl są podane godziny emisji niedzielnych mszy świętych. Już obowiązuje nowy zakaz zgromadzeń. Dotyczy to również zgromadzeń o charakterze religijnym( 5 osób). W biurze parafialnym może przebywać tylko jedna osoba i ksiądz. W poczekalni 2 osoby. Stąd stosujmy się do zaleceń rządowych i KEP ( Konferencji Episkopatu Polski). Dzisiaj będzie transmitowana msza święta dla wszystkich, którzy będą korzystać z dyspensy od mszy świętej niedzielnej o godz. 11.30 z naszego kościoła parafialnego.
 5. Od 12 marca weszła w życie dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszach świętych niedzielnych i w święta nakazane. Adresowana do ludzi w podeszłym wieku, dla wszystkich z objawami infekcji, dla dzieci i młodzieży, oraz dla dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także dla osób, które czują obawę przed zarażeniem.
 6. Zapowiedzi: do przyjęcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się: Dawid Szpekciński z Żędowa i Magdalena Barbara Rybak z Kcyni.
 7. Na tablicy ogłoszeń są wywieszone wszystkie komunikaty: Rządu RP, KEP( Konferencji Episkopatu Polski), Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy i Przychodni w Kcyni.
 8. Odwiedziny chorych w Pierwszą Sobotę Miesiąca tylko do osób, które telefonicznie zostały zgłoszone na 4 kwietnia.
 9. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej w domu. O godz. 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia; wspólnej modlitwy wieczornej i Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
 10. Podczas uroczystości pogrzebowych, prosimy by rodziny zapraszały na uroczystości pogrzebowe tylko najbliższą rodzinę. Obowiązuje nas nakaz zgromadzeń do 5 osób.
 11. We środę minionego tygodnia o godz. 11.00 odbył się pogrzeb ś.p. Wiesława Giza. Polećmy zmarłego parafianina Bożemu miłosierdziu, jak również wszystkich, którzy odeszli do wieczności w wyniku zakażenia koronawirusem. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 

 

Pielgrzymka na Podkarpacie  – 6 dni

   

DZIEŃ 1          KAŁKÓW-GODÓW

Podstawienie autokaru przed Parafią, zbiórka uczestników i wyjazd w godz. rannych. Przejazd do miejscowości Kałków-Godów, gdzie przewodnik oprowadzi nas po Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Matki Ziemi Świętokrzyskiej. Okolice świątyni z licznymi alejkami i bujną roślinnością dodają temu miejscu swoistego uroku. Na usypanym wale znajduje się Droga Krzyżowa z pięknie rzeźbionymi stacjami. Nieopodal można odwiedzić Grotę Lourdzką, będącą kopią groty z Lourdes. Znajduje się tam także Dom Jana Pawła II, który powstały w 10. rocznicę pontyfikatu polskiego Papieża oraz Kaplica Św. Ojca Pio, przed którą znajduje się pomnik świętego zakonnika z San Giovanni Rotondo, wielkiego patrona sanktuarium. Na terenie sanktuarium stoi wysoka na 33 metry Golgota, która przypomina   o cierpieniach Polaków na przestrzeni dziejów historycznych. W jej wnętrzu wybudowano kilkadziesiąt oratoriów i kaplic: „Zawierających jakby najnowszą historię Polski” Są tu m.in.: oratorium Stefana Kardynała Wyszyńskiego, kaplica Św. Franciszka Salezego, Oratorium Abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, kaplica Bł. O. Honorata Koźmińskiego, Oratorium Ks. Jerzego Popiełuszki, Krypta Męczenników 1939 – 1945, kaplica Leśników Polskich pw. Św. Franciszka z Asyżu. Warte obejrzenia są także – Panorama Świętokrzyska oraz ruchome Misterium Męki Pańskiej. Przejazd na obiadokolację  i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 2   KAZIMIERZ DOLNY – ZAMOŚĆ

Po śniadaniu przejazd do polskiego miasta renesansu – Kazimierza Dolnego, perły nad Wisłą. Zwiedzimy: Rynek, renesansowe kamienice braci Przybyłów, Góra Trzech Krzyży ze wspaniałą panoramą, Zamek i Baszta, Kościół Farny, Kościół i Klasztor Franciszkanów, czas wolny na zakup kogutów z ciasta. Przejazd do Zamościa, określanego mianem „Perły Renesansu” czy też „Padwy Północy”, słynnego z unikatowej XVI-wiecznej zabudowy urbanistycznej rodem z Włoch. Najpiękniejszy w tej części Europy Rynek Wielki, kamienice kupców ormiańskich, liczne świątynie      i pozostałości fortyfikacji zachwycają od lat. Zwiedzanie miasta: kamienic bogatego kupca ormiańskiego, XVII-wieczna makieta miasta, spacer po Rynku Wielkim, Rynek Wodny – fontanna, klasztor klarysek, Katedra Zamojska, Brama Szczebrzeska, pomnik Jana Zamoyskiego,             spacer po parku, Stara i Nowa Brama Lubelska, Rynek Solny, synagoga, kościół franciszkanów, Stara i Nowa Brama Lwowska. Przejazd na obiadokolację  i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 3     PRZEMYŚL – KALWARIA PACŁAWSKA

Śniadanie i przejazd do Przemyśla – perły Podkarpacia, gdzie zobaczymy katedry, cerkiew greckokatolicką, renesansowy zamek oraz rynek z pięknymi kamienicami. Kolejnym etapem zwiedzania będzie Kopiec Tatarski,  wzgórze górujące nad miastem – z piękną panoramą na miasto oraz rzekę San i okoliczne miejscowości.

Na wzgórzu przejdziemy także trasą spacerową z pozostałościami najwyżej położonego fortu Twierdzy Przemyśl. Następnie nawiedzimy  Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej. Sanktuarium ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej nazywane jest Jerozolimą Wschodu, natomiast ze względu na kult Maryi – Jasną Górą Podkarpacia. Drewniane domki przy klasztorze, Maryjne ścieżki, liczne kapliczki murowane i drewniane przedstawiające Mękę Pańską uspokajają, napawają nadzieją  i optymizmem. Przejazd na obiadokolację i nocleg  do hotelu.

 

DZIEŃ 4    KOMAŃCZA – PRZEŁĘCZ WYŻNIA – LUTOWISKA  – SOLINA        

Śniadanie i przejazd  do Komańczy, gdzie nawiedzimy klasztor Sióstr Nazaretanek, w którym więziony był Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński. Jest to bardzo urokliwe miejsce. To tutaj Prymas napisał Jasnogórskie Śluby Narodu, spacerując po okolicznych drużkach. Następnie przejazd przez Bieszczadzki Park Narodowy, podczas którego zatrzymamy się na podziwianie górskich widoków. Pierwszy punkt to Przełęcz Wyżnią, gdzie zaczynają się szlaki na Połoninę Wetlińską. Drugie miejsce to punkt widokowy nad Lutowiskami – jeden z najpiękniejszych widoków na Bieszczady Wysokie.

Przejazd do Soliny, gdzie pospacerujemy największą w Polsce zaporą betonową  z pięknym widokiem na Jezioro Solińskie. Rejs statkiem po malowniczym jeziorze. Przejazd na obiadokolację i nocleg  do hotelu.

 

Alternatywnie zamiast przejazdu przez punkty widokowe:

POŁONINA WETLIŃSKA

Przejazd na Przełęcz Wyżnią, skąd ruszymy na Połoninę Wetlińską. Przejdziemy trasą Przełęcz Wyżnia – Połonina Wetlińska – Przełęcz Wyżnia. (ok. 2,30 – 3,00 h). Trasa jest bardzo łatwa  i atrakcyjna widokowo.

DZIEŃ 5       MYCZKOWCE – SANOK – ŁAŃCUT 

Po śniadaniu  wizyta w Myczkowcach, gdzie znajduje się Park Miniatur drewnianych cerkwi i kościółków karpackich oraz ogród biblijny – żywa księga Biblii, zawierająca przemyślaną katechezę o biblijnej historii zbawienia. Przejazd do Sanoka, gdzie w Muzeum Historycznym zwiedzimy jedną z najpiękniejszych kolekcji sztuki cerkiewnej w Polsce, która gromadzi w swoich zbiorach ponad 1200 eksponatów, w tym ikony. Przejazd do Łańcuta, gdzie z przewodnikiem zwiedzimy zamek – jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce, słynącą ze znakomitych wnętrz. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim.  Przejazd na obiadokolację  i nocleg do hotelu.

 

DZIEŃ 6        SULISŁAWICE – SANDOMIERZ

Po śniadaniu przejazd do Sulisławic, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – najstarsze sanktuarium maryjne na Ziemi Sandomierskiej.  Przejazd do Sandomierza    na zwiedzanie pereł sandomierskiej architektury,  w programie m.in: zwiedzanie Rynku i zabytkowych kamienic, zwiedzanie Bazyliki Katedralnej z XIV w., wejście na Bramę Opatowską (widok na panoramę Sandomierza), spacer Podziemną Trasą Turystyczną (słynnymi sandomierskimi lochami). Po drodze przewodnik  również  opowie nam o przygodzie  Sandomierza  ze znanym  serialem „Ojciec Mateusz” i pokaże miejsca z nim związane.  Po zwiedzaniu pożegnalny obiad   i przejazd powrotny. Powrót na miejsce zbiórki  po północy.

 

Cena pielgrzymki dla grupy:
40 – 45 os. 46 – 50 os. 51 i więcej os.
1495 zł 1450 zł 1395 zł

 

Zapewniamy:

 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem
 • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach***, pokoje 2,3 os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: NNW do 5000 zł

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłaty klimatycznej, rejsu statkiem po jeziorze Solińskim itp. (na ten cel należy posiadać ok. 160  zł ); napojów do obiadów i obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 700 zł
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

Termin:   29.06 – 04.07. 2020 ( zapisy  u ks. proboszcza)

 

 

 

Pielgrzymka śladami  św. Jana Pawła II do Krakowa i okolic – 4 dni

 

DZIEŃ 1        WADOWICE – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Zbiórka uczestników przed Parafią i wyjazd w bardzo wczesnych godzinach porannych. Przejazd  do Wadowic – rodzinnego miasta Karola Wojtyły i zwiedzanie miejsc związanych z osobą św. Jana Pawła II, odwiedzimy zmodernizowane muzeum  w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły, złożymy wizytę  w świątyni, w której otrzymał chrzest przyszły papież. Możliwość zakupu  i degustacji słynnych wadowickich kremówek. Następnie przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej – miejsca wyjątkowo bliskiego sercu św. Jana Pawła II. Pielgrzymów, których liczba sięga miliona rocznie, przyciągają tutaj słynne nabożeństwa dróżkowe oraz Cudowny Obraz Maryi Kalwaryskiej.  Karol Wojtyła, jako młody chłopak, wraz z rodziną wielokrotnie nawiedzał to sanktuarium                   i odprawiał nabożeństwa dróżkowe. Czynił to również jako kapłan i biskup krakowski. W 1979 r. nawiedził Kalwarię już jako namiestnik Chrystusowy, ponownie odwiedził Kalwarię w czasie swej ostatniej pielgrzymki  do Polski w 2002 r. Nawiedzimy sanktuarium z  Cudownym Obrazem Maryi Kalwaryskiej   i przejdziemy po dróżkach kalwaryjskich – Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Kalwarii  Zebrzydowskiej, obiadokolacja i  nocleg.

 

DZIEŃ 2        KRAKÓW

Po śniadaniu przejazd do Krakowa na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedzimy Zamek Królewski (dziedziniec) oraz  Katedrę Wawelską . Zobaczymy tutaj najstarsze  i najważniejsze regalia polskie czyli symbole królewskiej władzy oraz przedmioty związane z kultem religijnym należące do najcenniejszych pamiątek Narodu Polskiego. Zobaczymy Katedrę Świętych – m.in. Sanktuarium św. Stanisława   i św. Jadwigi Królowej. Katedra na Wawelu od czasu swego powstania rozbrzmiewa dźwiękiem dzwonów. My zobaczymy ten najważniejszy, czyli Dzwon Zygmunta.  Dalej trasa poprowadzi nas przez Groby Królewskie. Przejście  na Stare Miasto. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie miasta,  zobaczymy między innymi Sukiennice,  Rynek Główny, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza oraz  ulicę Franciszkańską 3: Pałac Biskupów  i słynne „okno papieskie”.

Powrót do Domu Pielgrzyma na obiadokolację i  nocleg.

 

DZIEŃ 3      LUDŹMIERZ – ZAKOPANE

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Nawiedzimy  świątynię z cudowną figurą Gaździny Podhala oraz Maryjny Ogród Różańcowy. Przejazd do Zakopanego – zwiedzanie Sanktuarium na Matki Bożej Fatimskiej  na Krzeptówkach, które jest materialnym  i duchowym wotum wdzięczności Panu Bogu za ocalenie życia św. Jana Pawła II w dniu zamachu 13 maja 1981 roku. Następnie  nawiedzimy kościół p.w. Matki Bożej Niepokalanej, Objawiającej Cudowny Medalik. Spod świątyni przepiękne widoki na okolicę. Na koniec wjazd kolejką na Gubałówkę, spacer na Butorowy Wierch, zjazd wyciągiem krzesełkowym (po drodze panorama Tatr). W razie nieczynnego wyciągu na Butorowym Wierchu – zjazd kolejką z Gubałówki. Powrót do Domu Pielgrzyma na obiadokolację i  nocleg.

 

DZIEŃ 4        ŁAGIEWNIKI

Śniadanie, przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Bazylika Bożego Miłosierdzia, podziemia Bazyliki, zwiedzanie poszczególnych kaplic, nowe zabudowania Sanktuarium – Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, gdzie złożone są relikwie Świętego (ampułka z krwią oraz płyta nagrobna, przywieziona przez kardynała Stanisława Dziwisza z Watykanu), kaplica św. Józefa z obrazem Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Następnie Kaplica Męki Pańskiej, ołtarz polowy, Droga krzyżowa w ogrodach Sanktuarium, Kaplica Adoracji,  wieża widokowa Jana Pawła II oraz arkady – miejsce gdzie można zakupić dewocjonalia. Przejazd powrotny do parafii, po drodze obiad pożegnalny. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych lub ok. północy.

 

Zapewniamy:

 • Przejazdy komfortowym klimatyzowanym autokarem
 • Zakwaterowanie: 3 noclegi w Domu Pielgrzyma, pokoje 2,3, – osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie NNW na terenie Polski do 5000 zł.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług przewodnickich, opłat za systemy audio-guide, zjazdu wyciągiem krzesełkowym itp. (na ten cel należy posiadać ok. 95  zł), degustacji kremówek, napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi: program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom.

 

Zapisy u ks. proboszcza