Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Pierwszej Niedzieli Adwentu –

29 listopada 2020 roku

 

 1. Liturgią Pierwszej Niedzieli Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W adwencie, tak jak co roku, przeżywać będziemy Roraty – Mszę Świętą o Najświętszej Maryi Pannie.
 2. Temat nowego roku liturgicznego brzmi: „ Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
 3. Roraty dla dzieci – w poniedziałki i czwartki; dla młodzieży w piątki, a dla dorosłych – we wtorki. Roraty o godz. 18.00. Od 14 grudnia roraty o godz. 7.00, tradycyjnie o poranku.
 4. Tegorocznym tematem rorat jest msza święta, byśmy jeszcze pobożniej w niej uczestniczyli.
 5. Wszyscy uczestnicy rorat niech przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami. Wrzucajmy je do koszyczka przy figurze Matki Bożej Niepokalanej. Osoby, których serduszka wylosujemy będą otrzymywać pamiątkę spotkania roratniego. Nauczymy się również tematycznej pieśni tegorocznych rorat.
 6. Przy nowym obostrzeniach epidemicznych, w naszym kościele jednorazowo może przebywać 24 osoby.
 7. Prosimy, by dzieci i młodzież szkoły podstawowej odbierali w zakrystii pomoce formacyjne do mszy świętej Pierwszego Piątku i mszy świętej niedzielnej.
 8. Można przekazywać wypominki roczne w biurze parafialnym i zakrystii, przed i po mszy świętej. Można także zamawiać intencje mszy świętej na 2021 rok.
 9. Poświęcenie medalików maryjnych dla dzieci komunijnych we wtorek – 8 grudnia na mszy świętej o godz. 18.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 10. W tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – Święto św. Andrzeja Apostoła; we czwartek – św. Franciszka Ksawerego, a w niedzielę za tydzień ks. Kanonik Mikołaj obchodzi swoje urodziny i imieniny. Msza święta w intencji Jubilata i Solenizanta o godz. 11.30.
 11. Można już nabywać świece na stół wigilijny – Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 15,- i małe 6,- złotych.
 12. Natomiast u pana Organisty Edmunda przed i po mszach świętych można nabywać opłatki. W tym roku pandemii, Pan Organista nie będzie rozwoził opłatków po miejscowościach naszej parafii.
 13. We czwartek odwiedziny chorych od godz. 8.30. Do środy prosimy zgłaszać telefonicznie chorych.
 14. Przed nami Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź we czwartek i piątek od godz. 17.30. Przypominamy dzieciom komunijnym, oraz szkolnym, a także młodzieży o spowiedzi comiesięcznej.
 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Roman Wilczyński. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…