Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Drugiej Niedzieli Wielkiego Postu –

28 lutego 2021 roku

 1. Za nami rekolekcje parafialne. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym. To umacnia wiarę rekolekcjonisty w sens głoszonego Słowa Bożego i powołania kapłańskiego. Za to jest wdzięczny ks. Krzysztof, misjonarz Gruzji i Rosji.
 2. Gorzkie Żale po mszy świętej, która rozpoczyna się o godz. 11.30.
 3. Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątki o godz. 17.15. Dla uczniów szkoły podstawowej w piątki o godz. 16.00. By urozmaicić Drogi Krzyżowe podajemy propozycję prowadzenia tych nabożeństw: 05.03. – Stowarzyszenie Wspierania Powołań; 12.03. – ks. Proboszcz; 19.03 – Zespół Pałuki; 26.03 – dla chętnych. Teksty Drogi Krzyżowej udostępnia ks. Proboszcz.
 4. Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych od 15 – 17 marca w formie zdalnej od godz. 8.30 do godz. 12.30. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych od 22 – 24 marca również w formie zdalnej i obejmuje czas od godz. 8.30 do godz. 12.30.
 5. W roku św. Józefa w każdy poniedziałek po mszy świętej wieczornej modlitwa do Patrona Kościoła i Rodzin.
 6. W kruchcie kościoła wyłożyliśmy kolejny Przewodnik Katolicki.
 7. Nasz kościół jest już ogrzewany. Prosimy zadbać o zamykanie drzwi naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za ofiary składane na ogrzewanie.
 8. Wciąż można zamawiać intencje na rok 2021.
 9. Przed nami Pierwszy Czwartek/ Piątek/ i Pierwsza Sobota Miesiąca. Po mszy świętej wieczornej nabożeństwa: Czwartek – dziękczynne za dar mszy świętej/ piątek – do Serca Pana Jezusa/ w Sobotę – do Niepokalanego Serca NMP. We czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. i okazja do spowiedzi.
 10. W tygodniu – we czwartek – Święto św. Kazimierza Królewicza.
 11. Od Trzeciego Tygodnia Wielkiego Postu będzie można przekazywać dary miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących. Będzie wystawiony kosz przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
 12. Odwiedziny chorych po Piątej Niedzieli Wielkiego Postu – we czwartek – 25 marca od godz. 8.30.
 13. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie dziękuje za przekazane elektrośmieci. Bóg zapłać. Przychody ze zbiórki pozwolą wesprzeć Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ  – 8 dni

 

JEROZOLIMA – BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – EIN KAREM– BETLEJEM- POLE PASTERZY – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET – GÓRA TABOR – TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GENEZARET

 

DZIEŃ  1       10.07           WARSZAWA – TEL AVIV

Zbiórka uczestników przed parafią i transfer na lotnisko Warszawa Okęcie. Odprawa biletowo – bagażowa o godz. 13.25 i  wylot do Tel Aviwu o godz. 15.25. Przylot do Tel Avivu o godz. 20.15, odbiór bagaży i kontrola paszportowa.

DZIEŃ 2        11.07           JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3        12.07          BETANIA – JERYCHO – KASR AL-JAHUD – MORZE MARTWE

Śniadanie i udamy się to Betanii, nawiedzimy kościół św. Łazarza i jego pusty grób. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Następnie Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, tutaj odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego.Wypoczynek nad Morzem Martwym. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4        13.07          JEROZOLIMA – DROGA KRZYŻOWA – BAZYLIKA BOŻEGO GROBU

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5        14.07           EIN KAREM – BETLEJEM – POLE PASTERZY

Śniadanie i następnie udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6        15.07          HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Śniadanie, przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz grotę proroka Eliasza. Następnie Kana Galilejska – miejsce pierwszego cudu Jezusa.  Udamy się do Nazaretu miejsca Zwiastowania przez Anioła Gabriela. Nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania, nawiedzimy Kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazaret.

DZIEŃ 7        16.07          TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – GÓRA TABOR

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, nawiedzimy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch – skosztujemy ryby św. Piotra. Przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Przejazd do hotelu w Betlejem lub ok., obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8        17.07           TEL AVIV – WARSZAWA

Śniadanie i transfer na lotnisko do Tel Avivu, odprawa o godz. 08.25 i  wylot powrotny  o godz. 11.25.

Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie  o godz. 14.20, transfer powrotny do parafii i zakończenie pielgrzymki.

Termin:          10.07 – 17.07.2021

Cena pielgrzymki dla grupy:
31 – 35 os. +2 36 – 40 os. + 2 41 – 45 os. +3
3890 zł 3750 zł 3750 zł


Cena zawiera
:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (główny- 1 szt. 23 kg, podręczny 8 kg)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu
 • 1 Lunch – Ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Izraelu wg programu
 • Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 13 zł/os.
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.

Cena nie zawiera:  

 • napojów do obiadokolacji,
 • biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), opłat za zestawy słuchawkowe itp., – na ten cel należy posiadać 150 USD na osobę.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1190 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.

Pierwsza wpłata: 500,-