Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne na tydzień od

Niedzieli Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego –

24 maja 2020 roku

 

  1. Przed nami ostatni tydzień okresu wielkanocnego. Za tydzień, Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, zakończymy liturgiczny obchód Wielkiej Nocy. W tygodniu, po mszach świętych wieczornych Nowenna do Ducha Świętego.
  2. Nabożeństwa majowe w tygodniu pracy po mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. W niedzielę po mszy świętej o godz. 11.30. Nabożeństwa majowe w tym tygodniu przy Krzyżu: we wtorek w Zabłociu – godz. 19.00 i w piątek w Mycielewie – godz. 19.00.
  3. W myśl nowych rozporządzeniem co do ilości osób uczestniczących w nabożeństwach kościelnych w świątyniach, w naszym kościele liczba wzrosła do 36 osób.
  4. Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie 15 minut przed mszą świętą. Modlitwę może prowadzić każdy, nie tylko członkowie Grupy Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  5. W najbliższą sobotę organizowany jest jednodniowy spływ kajakowy rzeką Rurzycą szlakiem św. Jana Pawła II. Z tego spływu, w roku 1978, w lipcu, biskup krakowski Karol Wojtyła udał się na konklawe do Rzymu przed wyborem na papieża. Na trasie spływu odwiedzimy obelisk wykonany przez uczestników tamtego spływu. Będzie okazja do krótkiej modlitwy za postać św. Papieża. Chęć udziału proszę zgłaszać do ks. Proboszcza.
  6. Jutro, w poniedziałek, ks. Jakub obchodzi pierwszą rocznicę święceń kapłańskich.; w sobotę, ks. proboszcz – 28. A 11 czerwca – ks. Kanonik Mikołaj – 60 rocznicę święceń kapłańskich. Najstarszego Jubilata już teraz podziwiamy, i czekamy na jubileusz, by złożyć gratulacje.
  7. W minionym tygodniu odeszły do wieczności ś.p. Agata Majchrzak i Elżbieta Jeł. Polećmy Je teraz Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…