Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne

na tydzień od

Dwudziestej Czwartej Niedzieli Zwykłej –

12 września 2021 roku

 1. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00 odbędzie się w końcu tak wyczekiwana beatyfikacja Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Wraz z Nim na Ołtarze zostanie wyniesiona Apostołka Niewidomych Matka Elżbieta Róża Czacka założycielka Zakładu dla Niewidomych w Laskach. Transmisja w Polsat News, TV Trwam i TVP1 o godz. 12.00.
 2. W poniedziałek – 13 września, Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.30, które zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 3. We wtorek 14 września w Parafii Klasztornej – naszym Sanktuarium Krzyża Świętego o godz. 12.00 Suma Odpustowa – kazanie głosić będzie ks. Prałat Wojciech Przybyła, Dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej. Szczegółowy plan w gablocie ogłoszeń.
 4. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych we środę 15 września o godz. 19.00 w kościele.
 5. Spotkanie wspólne powakacyjne dla młodzieży pod kątem bierzmowania we czwartek 16 września o godz. 19.00 w kościele.
 6. Projekt Kostka( nawiązujący do Patrona młodzieży św. Stanisława Kostki) organizowany co roku w Złotowie przez Księży Misjonarzy Świętej Rodziny przypadnie w tym roku na 17 – 19 września. Spotkania młodzieży przy muzyce Hip-Hopu chrześcijańskiego z towarzyszącymi innymi wydarzeniami adresowanymi do młodzieży. Wyjazd z naszej parafii w sobotę 18 września o godz. 16.00, powrót ok. godz. 23.30. Prosimy, by młodzież i dorośli, którzy czują się młodzi duchem zgłaszali się do środy włącznie do ks. Jakuba. Osoby niepełnoletnie prosimy, by zgłosiły się do biura po odbiór formularza zgody rodziców na wyjazd.
 7. Od tej niedzieli rozpoczynamy Tydzień Wychowania. To już XI edycja, która w tym roku przeżywana będzie pod hasłem: W blasku ojcostwa św. Józefa.
 8. W niedzielę – 26 września przeprowadzimy coroczne liczenie wiernych – dominicantes.
 9. Poświęcenie przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych naszej parafii dzisiaj na mszy świętej o godz. 11.30.
 10. Zapowiedzi: do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się Piotr Greber z Polic i Kinga Nowicka z Kcyni.
 11. Książkę pt. „Zanurzony w pięknie” poświęcona o. Efremowi z Kcyni można nabyć w cenie 30 zł w Urzędzie Miejskim w Kcyni w pokoju 205 oraz w zakrystii i biurze naszej parafii.
 12. Dziękujemy p. Stanisławowi za wyremontowanie ogrodzenia przed głównym wejściem do plebanii. Panu Łukaszowi dziękujemy za niezwłoczną pomoc przy modernizacji instalacji gazowej w wikariacie i organistówce.
 13. W przedsionku kościoła wyłożyliśmy nowy numer Przewodnika Katolickiego.

Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ  – 8 dni

18 – 25 lutego 2022 roku

Termin przeniesiony ze względu na pandemię.

 

JEROZOLIMA – BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE – EIN KAREM– BETLEJEM- POLE PASTERZY – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET – GÓRA TABOR – TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GENEZARET

 

DZIEŃ  1       18.02. 2022 roku           WARSZAWA – TEL AVIV

Zbiórka uczestników przed parafią i transfer na lotnisko Warszawa Okęcie. Odprawa biletowo – bagażowa o godz. 13.25 i  wylot do Tel Aviwu o godz. 15.25. Przylot do Tel Avivu o godz. 20.15, odbiór bagaży i kontrola paszportowa.

DZIEŃ 2        19.02.           JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3        20.02.          BETANIA – JERYCHO – KASR AL-JAHUD – MORZE MARTWE

Śniadanie i udamy się to Betanii, nawiedzimy kościół św. Łazarza i jego pusty grób. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Następnie Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, tutaj odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego.Wypoczynek nad Morzem Martwym. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4        21.02.          JEROZOLIMA – DROGA KRZYŻOWA – BAZYLIKA BOŻEGO GROBU

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy. Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5        22.02.          EIN KAREM – BETLEJEM – POLE PASTERZY

Śniadanie i następnie udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6        23.02.          HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET

Śniadanie, przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz grotę proroka Eliasza. Następnie Kana Galilejska – miejsce pierwszego cudu Jezusa.  Udamy się do Nazaretu miejsca Zwiastowania przez Anioła Gabriela. Nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania, nawiedzimy Kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Tyberiadzie lub Nazaret.

DZIEŃ 7        24.02.         TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET – GÓRA TABOR

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, nawiedzimy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch – skosztujemy ryby św. Piotra. Przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Przejazd do hotelu w Betlejem lub ok., obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8        25.02.           TEL AVIV – WARSZAWA

Śniadanie i transfer na lotnisko do Tel Avivu, odprawa o godz. 08.25 i  wylot powrotny  o godz. 11.25.

Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie  o godz. 14.20, transfer powrotny do parafii i zakończenie pielgrzymki.

Termin:          zmieniony ze względu na pandemię: 18 – 25 lutego 2022 roku

Cena pielgrzymki dla grupy:
31 – 35 os. +2 36 – 40 os. + 2 41 – 45 os. +3
3890 zł 3750 zł 3750 zł


Cena zawiera
:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (główny- 1 szt. 23 kg, podręczny 8 kg)
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w Hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu
 • 1 Lunch – Ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Izraelu wg programu
 • Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie – Parafia
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 13 zł/os.
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.

Cena nie zawiera:  

 • napojów do obiadokolacji,
 • biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, opłat za lokalne przewodnictwo, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), opłat za zestawy słuchawkowe itp., – na ten cel należy posiadać 150 USD na osobę.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1190 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność  zwiedzania może ulec zmianie.

Pierwsza wpłata: 500,-