Nowy Ornat dla Celebransa

a1Minęły już dwa tygodnie od wielkiej uroczystości nałożenia i poświęcenia nowych szat liturgicznych przeznaczonych dla Liturgicznej Służby Ołtarza  w naszej Świątyni. Dzięki nim możemy cieszyć się pięknym wyglądem ministrantów, lektorek, lektorów i kantorek. Jako młodzież służąca Bogu jesteśmy bardzo wdzięczni Kapłanom pracującym w naszej Parafii w szczególności ks. Markowi za pomysł i inicjatywę, ale także naszym kochanym Rodzicom za przyłączenie się do realizacji tego przedsięwzięcia. W dowód wdzięczności postanowiliśmy wzbogacić także nasz Kościół o nową szatę dla naszych Kapłanów. Stwierdziliśmy, że to będzie świetny pomysł, ponieważ nowy nabytek będzie służył na długie lata, a co najważniejsze podkreśli rolę naszego Patrona Michała Archanioła, gdyż to właśnie Jego wizerunek widnieje na zakupionym przez nas ornacie. Mamy nadzieję, że Michał Archanioł, zwróci uwagę wiernych i zawsze będzie przypominał nam o Jego a2bezgranicznej trosce o naszą Świątynie, ale także o nas samych.
W niedzielę,  6 kwietnia 2014 r., na sprawowanej Eucharystii o godz. 10:30 miało miejsce niespodziewane wręczenie zakupionego prezentu. Pod koniec Mszy Świętej delegacja LSO złożyła ornat na ręce Celebransa, wraz z następującym  podziękowaniem:  W imieniu całej Liturgicznej Służby Ołtarza mamy zaszczyt podziękować naszym księżom,  a szczególnie ks. Markowi za wsparcie duchowe jak i modlitewne, w ramach podziękowania składamy dar dla Parafii. Serdeczne Bóg zapłać.
Nasz Wikariusz sprawujący Mszę Św. był mile zaskoczony, podziękował w imieniu swoim jak i ks. Proboszcza za ten dar, za pomysł, oraz chęć podjęcia tak milej i ważnej  inicjatywy dla dobra całej wspólnoty. To wszystko co robimy wspólnie dla naszej Parafii jest dowodem na to, ze jesteśmy jedną wielką wspólnotą, a zarazem miłującą się rodziną parafialną. Działamy zawsze razem  i wszyscy pragniemy dbać o dobro naszej Świątyni, Domu Bożego, w którym spędzamy wspólnie czas, ciesząc się otaczającą miłością kochającego Boga, który posługując się dobrymi ludźmi dba o nas wszystkich i dobro całej naszej wspólnoty.