Piękny czas Bożego Narodzenia i wyjątkowy prezent dla naszych ministrantów-nowe szaty liturgiczne.

dsc_0004-copyŚwiętowanie Bożego Narodzenia w naszej parafii tradycyjnie rozpoczęliśmy Pasterką, podczas której przewodniczył ks. Proboszcz. Przed rozpoczęciem Mszy Świętej miało miejsce uroczyste poświęcenie żłóbka. Homilia ks. Proboszcza wprowadziła nas w tematykę narodzin Jezusa i ukazała sens, tego, co po raz kolejny dzieje się na naszych oczach.

Natomiast 25 grudnia na Mszy Świętej o 11:30 na naszych ministrantów i wiernych czekała ogromna niespodzianka. Nasi najmłodsi  otrzymali nowe stroje ministranckie, których do tej pory w naszej parafii nie było.

Strój składa się z czerwonego kołnierza, białej komży oraz czerwonej rewerendy. Połączenie wszystkich trzech elementów tworzy sutenelę, tzw. sutankę, której wygląd podobny jest do kapłańskiej sutanny. Strój będzie wykorzystywany w każdą niedzielę, oraz podczas ważnych uroczystości.

dsc_0013-copyWszystkie szaty zostały poświęcone przez ks. Marka. Od tej pory chłopcy  zgromadzeni wokół Ołtarza będą wyglądali tak samo. Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii coraz bardziej ubogaca każda Eucharystię nie tylko swoją służbą, ale także pięknymi, eleganckimi szatami, które oddają podniosłość i uroczystość wielu wydarzeń.

Zakup szat ministranckich był możliwy dzięki życzliwości rodziców, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.