Pielgrzymują do Matki Bożej – z Kcyni i Bydgoszczy

?Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim dla człowieka jest drugi człowiek?
św. Jan Paweł II

DSC_0851?Przyjacielu! Zastanawiasz się czasem nad Wiarą? Wierzysz w Nadzieję? Wierzysz Miłości? Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek żyjesz i cokolwiek porabiasz?Zapraszam Ciebie byś powędrował z nami do Matki Bożej na Jasną Górę i spróbował sobie odpowiedzieć na pytanie: czy ja jeszcze potrafię wierzyć Jezusowi?? Takimi słowami organizatorzy 19 Pieszej Pielgrzymki Promienistej  zapraszali chętnych do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę.
         Po raz pierwszy oficjalnie z Kcyni wyruszyła grupa, która wraz z bydgoską pielgrzymować będzie 12 dni do Matki Bożej na Jasną Górę. Blisko 140 osobowa Promienista Biało-Żółta grupa z Bydgoszczy i Kcyni pod przewodnictwem wikariusza z kcyńskiej fary ? ks. Marka Januchowskiego zmierzać będzie na Jasną Górę. 

DSC_0855W niedzielę, 20 lipca kcyńska grupa uczestniczyła we mszy św. połączonej z błogosławieństwem proboszcza ks. Tomasza Kasprzaka pielgrzymów na ich drogę, a następnie specjalnie podstawionym autobusem została przewieziona do bydgoskiego Fordonu, skąd w dniu jutrzejszym wyruszy w trasę. Codziennie grupa przemierzać będzie ok. 30 km. Na trasie przemarszu znajdą się m.in. takie miejscowości jak: Rojewo, Ostrowo, Koło, Miłkowice, Warta, Sieradz, Brzyków, Lipnik, Pajęczno, Kuźnica, by ostatecznie 31 lipca dotrzeć do Matki Bożej na Jasnej Górze. Wszędzie pielgrzymi będą ?zdani? na dobre serce ludzi, którzy przyjmować ich będą w swoich domach czy innych punktach. To ogromne przedsięwzięcie wymagało wielomiesięcznych przygotowań i sporej logistyki, którą od początku do końca koordynował ks. Marek Januchowski, dla którego jest już to dziewiętnasta  pielgrzymka.

DSC_0860Warto dodać, że kcyńska grupa posiada  specjalne koszulki koloru czerwonego z napisem ?Pielgrzymuję z Kcyni?.  Ogromny trud i wysiłek organizacyjny w przygotowanie tego typu przedsięwzięcia to jedno. Druga kwestia to ogromna chęć wspólnego pielgrzymowania i determinacja w zaniesieniu własnych oraz cudzych intencji do Matki Bożej. Wierni mogli bowiem oddać w ręce pielgrzymów sprawy trudne, bolesne, strapienia życia i podziękowania. W kcyńskie farze przez miesiąc, do 15 lipca, wystawiona była Skrzynia Intencji Miłości i Modlitwy Pielgrzyma. W tych intencjach, których w skrzynce znalazło się blisko 200, pielgrzymi będą modlić się w czasie drogi i zostaną one złożone przed wizerunkiem Matki Najświętszej na Jasnej Górze. Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki brzmi ?Wierzę w Syna Bożego?.
Pielgrzymujących żegnały rodziny i przyjaciele.

Pielgrzymującym życzymy siły, wytrwałości i aby Bóg, Syn Boży oraz Matka Boska mieli ich w swojej opiece.