Nasza Komunia nie może się skończyć, nie może się skończyć i nie skończy się! – Pierwsza Komunia Święta pełna radości!

IMG_4600W niedzielę 17 maja na Mszy Świętej o godz. 10.00 w naszej parafii 37 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci pobłogosławione przez swoich rodziców wchodząc do Kościoła śpiewały radośnie Bogu. Po uroczystym rozpoczęciu wybrani rodzice poprosili       Ks. Proboszcza o udzielenie sakramentu Komunii Świętej. Całą Liturgię Słowa prowadziły zarówno dzieci jak i ich rodzice, czytając Słowo Boże, Modlitwę Powszechną, czy śpiewając Psalmy.

IMG_4732Homilię z dziećmi poprowadził ks. Marek, do którego dzieci przywiązały się podczas przygotowań na tyle mocno, że nazywały Go nawet wujkiem Markiem. Rozmawiał z nimi o tym ważnym dla nich dniu. Między innymi o Niebie, o tym jak powinny w życiu postępować, że muszą zawsze kochać, podążając za Jezusem, którego od dziś będą przyjmować do swojego serca. Na twarzach dzieci widoczny był nieustanny uśmiech, zadowolenie i radość.

IMG_4950Następnie dzieci odnowiły przyrzeczenia Chrztu Świętego , wyrzekły się zła i wyznały swoją wiarę przy zapalonych świecach. Dzieci śpiewając Święty, Święty, Święty wzniosły swoje ręce w górę, aby jeszcze bardziej w tym szczególnym dniu wielbić Boga. Wyjątkowym momentem dla dzieci był czas, kiedy podczas Konsekracji mogły zgromadzić się wokoło ołtarza i trzymając się za ręce z bliska obserwować to, jak wino i chleb przemienia się w Ciało i Krew Pańską. Modlitwę Ojcze Nasz dzieci także odmówiły trzymając ręce w górze , wołając głośno do swojego Ojca.

Niedługo później nastąpił ten długo wyczekiwany moment, przyjęcia Jezusa Chrystusa do swojego serca po raz pierwszy. Każde dziecko swoją Pierwszą Komunię Świętą przyjęło zbliżając się do Ołtarza razem z rodzicami, którzy już od Chrztu Świętego prowadzą je drogą wiary.

IMG_5240Kiedy już każde dziecko miało w swoim sercu Tego, który jest najcenniejszym skarbem nadszedł czas prawdziwej chrześcijańskiej radości! A więc? Radosnego wielbienia Boga w śpiewie. Wszystkie dzieci gromadząc się blisko Ołtarza, dały niesamowity koncert wraz z ks. Markiem, który grając na gitarze, śpiewał razem z nimi. Nie ma piękniejszego i bardziej autentycznego dowodu na to, że serca tych dzieci były przepełnione Bożą radością, niż ten obraz jak śpiewają Bogu, a więc słowami dziękują za to wszystko, czego dokonał, mało to tańczą dla Niego ? pokazując tym samym, że to On jest Panem ich życia. Radosne okrzyki, uśmiechnięte twarze i serce napełnione miłością- to dowód, że przez ten śpiew dzieci wraz z ks. Markiem pokazały obraz żywej wiary.

IMG_5483Po podziękowaniach odczytanych przez dzieci dla p. Anny Drabik, p. Jadwigi Słomskiej, ks. Marka, ks. Proboszcza oraz rodziców i błogosławieństwie przyszedł czas na mała niespodziankę. Każde dziecko otrzymało białego lub niebieskiego balonika napełnionego helem, do którego przyczepiona została karteczka z prośbą. Prośby te pisały przedtem dzieci, aby wysłać je prosto do Pana Boga. Między innymi za rodziców, o szczęście dla nich , żeby byli kiedyś w niebie, o zdrowie, o miłość. Bardzo często powtarzały się słowa Jezu ja chcę przez całe życie kochać!

IMG_5629Wszystkie dzieci wraz z rodzicami i ks. Markiem wyszły przed Kościół, aby wspólnie wysłać wszystkie baloniki prosto do Nieba- do Jezusa, który już zamieszkał w ich sercu. Dzieci były niesamowicie szczęśliwe, uśmiechnięte, napełnione Bożą miłością. Na sam koniec wszystkie razem krzyknęły : dziękujemy Wujku Marku! Wdzięczność na ich twarzach była widoczna nie tylko względem Katechetek, Księży, rodziców, ale przede wszystkim względem Boga, który od dziś zamieszkał w ich sercu i pozostanie tam już na zawsze.

Zdjęcia z artykułem z dziećmi pierwszokomunijnymi również TUTAJ.