Podsumowanie Adwentu i Rorat

DSC_0141Dnia 21 grudnia w naszej parafii zakończyły się Roraty, na które tak chętnie uczęszczały dzieci. Podsumowaniem okresu Adwentu było ?Drzewo życia? oraz bombki z dobrymi uczynkami.

Przez cały ten czas dzieci dowiadywały się o świętych i błogosławionych związanych z Chrztem Polski, a także o ważnych elementach związanych z historią kraju. Na koniec każdej Mszy świętej, każde dziecko otrzymało obrazki, które następnie trzeba było przykleić na wcześniej otrzymaną planszę.

Podczas Adwentu, na dzieci czekała niespodzianka, a mianowicie bombka. Mogło by się wydawać, że to tylko kilka kółek z kartki do poskładania. Nic bardziej mylnego, każda bombka z pozoru zwykła, jednak w rękach dzieci stała się wyjątkowa. Po otrzymaniu kolorowej kulki ks. Marek poprosił dzieci, aby na każdej z nich zapisały swoje dobre uczynki, wypełniane przez jeden tydzień. Po wykonaniu takiej bombki, każdy młody chrześcijanin przyniósł ją do kościoła, aby potem zawiesić na choince. DSC_0127Oczywiście ubieranie choinki sprawiło dzieciom jaki i dorosłym wielką radość. Oprócz ?Adwentowych bombek?, na zielonym drzewku zawisły ulubione ozdoby najmłodszych parafian.

Już po raz drugi w naszym kościele, w okresie Bożego Narodzenia będziemy mogli podziwiać choinkę przystrojoną przez dzieci, przy niewielkiej pomocy rodziców. Dzięki temu w świątyni zrobi się kolorowo, a na twarzy każdego zagości na pewno uśmiech.