Pogrzeb

Prosząc o pogrzeb katolicki należy przedstawić:

  • akt zgonu z USC,
  • zaświadczenia: o przyczynie śmierci i o przyjęciu przez chorego sakramentów świętych (w szpitalach kapelani wystawiają chorym takie potwierdzenia),
  • zaświadczenie o uiszczeniu opłaty tzw. pokładnego (jeśli zostało wydane)

Po uczestnictwie we Mszy św. pogrzebowej następuje odprowadzenie na miejsce wcześniej wskazane – przez rodzinę – na cmentarzu parafialnym.

 

Sugestia:

Wiele troski wkładamy w odpowiednią oprawę Zakładu Pogrzebowego, który dobrze obsłuży ceremonię pogrzebową, kupujemy kwiaty i znicze na znak wdzięczności i pamięci o zmarłych, zamawiamy akompaniament muzyczny w postaci muzyków grających na trąbkach, tylko w tej chwili, kiedy zmarły potrzebuje naszej modlitwy zapominamy o przystąpieniu do Spowiedzi św. i o przyjęciu Chleba na życie wieczne.

 

Prośba:

W nadziei życia wiecznego gromadzimy się na pogrzebie, by wypraszać łaskę nieba naszym bliskim zmarłym, dlatego usilnie  proszę, abyśmy podczas modlitwy różańcowej przed Mszą św. pojednali się z Bogiem w sakramencie pokuty, jeśli to możliwe jak najliczniej przystąpili do Komunii św. i zamawiali intencje mszalne za zmarłych, których obejmujemy modlitewną pamięcią nie tylko w dniu pogrzebu.

 

Kontakt do pana organisty:   

Edmund Górny
ul. E. Jurczyka 3
Tel. 52 384 73 59, kom. 512 969 298.