Ponad 100 młodych wyruszyło spod naszej Fary na bydgoskie obchody Dnia Papieskiego ?Karoliada 2016

DSC_0145W niedzielę 10 października o godz. 11.00 spod naszej Fary grupa ponad 100 młodych wraz z ks. Markiem wyruszyła do Bydgoszczy na tegoroczną Karoliadę- XVI obchody Dnia Papieskiego. Rozpoczęliśmy o godz. 13.00 Eucharystią w parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, gdzie zgromadziła się młodzież z całej diecezji. 

W Mszy Świętej przewodniczył ks. Bp Jan Tyrawa, który także wygłosił dla nas homilię, w której szczególną uwagę zwrócił na istotę Bożego Miłosierdzia w naszym codziennym życiu. Mówił o tym, że wiele słyszymy o miłosierdziu Boga, a jeszcze więcej potrafimy o nim mówić, jednak kluczem w tym wszystkim jest to, abyśmy byli ludźmi czynu. Wspomniał także o bł. ks. Jerzym Popiełuszko, którego słowa zapisały się w ludzkiej pamięci: Zło dobrem zwyciężaj. Jak słusznie podkreślił waga miłosierdzia jest bardzo duża, ale nikogo nie da się na siłę zbawić, to od nas zależy czy zechcemy skorzystać ze źródła tej pięknej, bezinteresownej miłości płynącej od naszego Pana. Podsumowując przypomniał słowa Papieża Franciszka, mówiąc, że każdy z nas ma czas na to, aby podnieść się z kanapy i stać się człowiekiem czynu.DSC_0144

Po Mszy Świętej pomodliliśmy się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zaraz po niej zgromadziliśmy się przed Kościołem i wszyscy razem wyruszyliśmy  w kierunku Łuczniczki. W drodze nie brakowało śpiewu i radosnych okrzyków.  W hali sportowo- widowiskowej przygotowany był dla nas posiłek- zupa, a potem jak mawiał sam św. Jan Paweł II- przyszedł czas na kremówki! Dzieci, niczym Boże owieczki udały się na kremówki ze swoim pasterzem- ks. Markiem. Pełni sił i napełnieni Eucharystią rozpoczęliśmy prawdziwy, Boży czad dla Jezusa.

DSC_0002Trzeba przyznać, że nie dało się naszej grupy nie zauważyć– wszyscy mieliśmy jednakowe koszulki, peruki i kapelusze , po drugie ?nie dało się jej nie słyszeć– duża ilość gwizdków, megafon w ręku naszego Duszpasterza i głośne kibicowanie całej grupy- to właśnie obraz naszej młodzieży, dzieci i rodzin. Kiedy byliśmy już naładowani Bożą energią- to nie pozostało nic więcej jak tylko radować się, kibicować, skakać, krzyczeć, gwizdać i cieszyć się tym wyjątkowym dniem- Dniem Papieskim.

O godz. 18.00 wystąpiła gwiazda wieczoru- zespół TGD, czyli Trzecia Godzina Dnia– popowo- gospelowy chór muzyki chrześcijańskiej. Zgaszone światła, blask laserów, hala przepełniona młodymi, którzy dali obraz żywej wiary- to obraz tego co się działo. Wielu z nich po raz kolejny zobaczyło, że wiara w Boga to radość, że Kościół i muzyka chrześcijańska wcale nie jest nostalgią. Śpiew- czasem tylko wypowiadanie słów w rytm hip- hopu, nieistotne- to wszystko stało się jedną, wielką modlitwą. Dlaczego ? Bo były momenty, w którym wszyscy skakali, tańczyli, wykrzykując Bogu z ogromną radością to, że są tutaj dla Niego, aby oddać Mu chwałę. Ale to nie wszystko, nie brakowało wyciągniętych rąk, momentów skupienia, wbrew pozorom wyciszenia i wewnętrznej rozmowy z Bogiem. W trakcie koncertu jeden z członków zespołu dał świadectwo swojego nawrócenia, tego jak z totalnego upadku- alkoholu, narkotyków, rozbojów i kradzieży wyciągnął Go sam Bóg, napełniając go swoją miłością. W człowieku, który wewnętrznie był rozsypany na kawałki narodził się nowy duch- Boży duch, który z porozrywanych kawałków uczynił jedno- szczęśliwego, kochającego człowieka.DSC_0318

Kolejna Karoliada za nami, dla młodych to ?zderzenie? z żywym obrazem wiary, dla starszych to obraz młodego Kościoła- radosnego przede wszystkim.  Tak wiele mówiono tego dnia o miłosierdziu Boga, ale także o tym, że trzeba zejść z kanapy i działać. Tak wielu młodych odpowiedziało na zaproszenie ks. Marka i zamiast bezczynnie siedzieć zdecydowało się na ten wyjazd. Dbając o szerzenie miłosierdzia Bóg zawsze posługuje się ludźmi ? On przez nas chce szerzyć dobro i pokazywać sens ofiary. On pragnie abyśmy czynili miłosierdzie, dlatego On buduje. Posługując się naszym Duszpasterzem i u nas pragnie zbudować prawdziwy ?most? braterskiej miłości- we wspólnocie młodych. W naszej parafii od jakiegoś czasu powoli powstaje nowy, mocny most- wspólnota ?Przymierze?- i może to właśnie nowo odkryty most, który prowadzi do jedności z Bogiem.