Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła ? Olimpiada Teologii Katolickiej, mamy kolejny etap!

a1Każdego roku uczniowie naszych szkół startują w różnego rodzaju konkursach, zawodach czy olimpiadach. Każde wydarzenie związane z pogłębieniem wiedzy powoduje, że człowiek udoskonala się w patrzeniu na świat, wydarzenia czy życie? Najbardziej wrażliwą sferą życia jest sfera ducha.

4 grudnia uczniowie naszych szkół ponadgimnazjalnych, zarówno Zespołu Szkół Ogólnokształcących, jak i Zespołu Szkół Technicznych, wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady Teologii Katolickiej, której temat dotyczył Sakramentów  uzdrowienia i ich roli w życiu Kościoła. Zachęceni przez swojego charyzmatycznego katechetę ks. Marka Januchowskiego do zmagań przystąpiło 25 uczniów ZSO i 14 uczniów ZST.

Miło nam poinformować, że do etapu diecezjalnego, który odbędzie się w przyszłym roku w Bydgoszczy zakwalifikowali się zarówno uczniowie jednej, jak i drugiej szkoły.

Zespół Szkół Ogólnokształcących reprezentować będą:
Agnieszka Ciaciuch, klasa III LO? 59/63 pkt.
Norbert Michalski, klasaII LO ? 47/63 pkt.
Marta Szweda, klasa III LO –  45/63 pkt.

Z Zespołu Szkół Technicznych zakwalifikowali się:
Szymon Nowakowski, klasa IV TI ? 50/63 pkt.
Dawid Kaźmierczak, klasa IV TI ? 39/63 pkt.
Dominika Nowakowska, klasa I TE ? 33/63 pkt.

a2Wszystkim uczniom biorącym udział w zmaganiu z trudną wiedzą teologiczną bardzo dziękujemy. Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dobrego czasu przygotowań do etapu diecezjalnego.