Pierwsze spotkanie robocze przed organizacją IX festynu parafialnego ?Pomóżmy farze? za nami

4-DSC03301W miniony wtorek 3 marca, o godzinie 19.00 odbyło się pierwsze spotkanie robocze w sprawie organizacji IX Festynu Parafialnego ?Pomóżmy Farze?. Spotkanie poprowadził ks. Marek Januchowski, który omówił ramowy plan pracy na najbliższy czas. W spotkaniu uczestniczyli ci, którzy chcą włączyć się do przygotowań parafialnego wydarzenia.

3-DSC03300Przedstawiona została koncepcja tegorocznego Festynu. Dzisiaj jest niemalże pewne, że festyn odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca. Nie w sobotę, jak do tej pory planowaliśmy. Jednym z powodów niedzielnego dnia jest czas oktawy Bożego Ciała (4 czerwca) i procesji, która każdego dnia powinna być przeprowadzona. Głównym miejscem Festynu będzie teren przy naszej Parafii. Odpowiednie ulice zostaną wyłączone z ruchu, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom zabawy festynowej.

2-DSC03298Dlaczego niedziela? To dzień świętowania niedzieli o którym uczy Kościół Chrystusowy Dies domini – świętowanie niedzieli, to dzień rodzinny, dzień innego wymiaru. Po ubiegłorocznym doświadczeniu mamy schronienie, obok hale sportową, kościół. Okazja by było rodzinnie i wspólnotowo. Dużo łatwiej również na niedzielę zaprosić osoby występujące, które bardzo często soboty mają już zajęte? powiedział ks. Marek

1-DSC03296Dlaczego przy parafii? Skromniej to zawsze bogaciej. W ubiegłym roku Pan Bóg miał konkretny pomysł, że nie pozwolił, byśmy w sobotę mogli świętować. Festyn trwał aż dwa dni. Drugi dzień okazał się strzałem w dziesiątkę. Zobaczyliśmy jak pięknie jest, gdy ludzie są blisko, jak buduje się przez to wspólnotę a atmosfera bliskości powoduje klimat Rodziny. Pana Boga trzeba odczytywać i Jemu nie przeszkadzać, bo to Bóg ma swoje plany ? tak odniósł się do tej kwestii ks. Marek.

Kolejne spotkania przed nami. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się przygotować dzień radości dla naszej wspólnoty parafialnej i miłych gości.