Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty!- Środą Popielcową rozpoczęliśmy święty czas Wielkiego Postu.

20150218_182139Środą Popielcową uroczyście rozpoczęliśmy Wielki Post – czas bardzo ważny dla każdego chrześcijanina, czas nawrócenia, pojednania z drugim człowiekiem, przebaczenia i zmiany swojego życia. Jak przemawia do nas w tym dniu prorok Joel mamy rozdzierać swoje serce, a więc powinniśmy zacząć prawdziwie kochać, nawracając się do samego Boga i pielęgnując w każdej relacji wobec człowieka autentyczną i szczerą miłość.

W czasie wieczornego nabożeństwa ks. Marek odniósł się do fragmentu z księgi Joela i wskazał, iż rozdzielanie serca to rzeczywistość prawdziwego i autentycznego nawrócenia. Zaznaczył, że nawrócenie, to nic innego jak otworzenie serca na człowieka, którego każdego dnia mamy obok siebie. Wówczas zawrócenie z tego, co przyziemne murowane.

20150218_182006W czasie Wielkiego Postu bowiem – jak mówi sam Jezus – ważne jest ..aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Najważniejsze jest więc to, czy zaczniemy kochać naszym sercem, czy będziemy potrafili w tym czasie 40-stu dni zmienić swoje życie, dać drugiemu człowiekowi to co najpiękniejsze, a więc siebie, swój czas, swoją miłość, część swojego życia. Wówczas będziemy mogli w dzień Zmartwychwstania naszego Pana cieszyć się razem z Nim, czując wewnętrzne spełnienie, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby się nawrócić, poruszyć nasze serce do działania, do kochania drugiego człowieka.

20150218_182048Dziś każdy z nas mógł zdecydować się na posypanie głowy popiołem, które jest wezwaniem do pokuty i nawrócenia. Popiół uświadamia nam, że wszystko, co materialne i doczesne przemija. Bóg jest wieczny. Nas ludzi obdarował nieśmiertelną duszą i obiecał wieczną szczęśliwość w niebie.

20150218_182120Bracie, Siostro! Dostałeś dziś od Boga 40 dni, aby kochać, 40 dni na zmianę swojego życia. To najbardziej odpowiedni czas abyś się zatrzymał, zastanowił nad sobą, zrobił konkretny rachunek sumienia, ale co najważniejsze naśladując swojego Pana podążał drogą pięknej, bezinteresownej miłości, która doprowadzi Cię na radosne spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem! Nie czekaj, zacznij działać bo: WCZORAJ DO CIEBIE NIE NALEŻY, JUTRO JEST NIEPEWNE, TYLKO DZIŚ JEST TWOJE!!