Fantastyczny sukces na arenie ogólnopolskiej Agnieszki Ciaciuch

20150417_100148W dniach od 16?18 kwietnia odbył się w Łomży etap ogólnopolski XXV Olimpiady Teologii Katolickiej: Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła.

Olimpiada, której celem było pogłębienie wiedzy na temat uzdrowienia sakramentalnego, a także ukazania praktycznego włączania się do przyjęcia daru łaski uzdrowienia.

Miło nam poinformować, że uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Kcyni oraz lektorka parafii pw. św. Michała Archanioła 20150417_155420Agnieszka Ciaciuch zdobyła tytuł finalisty na szczeblu ogólnopolskim zapewniając sobie indeks na wybraną uczelnię i kierunek studiów w Polsce, spośród kilkunastu zaproponowanych w Krakowie, Opolu i Warszawie. Studia dotyczą takich kierunków jak m.in.: italianistyka, resocjalizacja, matematyka, pedagogika opiekuńcza, filozofia, teologia, studium nad rodziną i wiele innych.

Sukces tym bardziej ogromny, że w etapie szkolnym wzięło udział ponad 12 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce, w kolejnym etapie na szczeblu diecezjalnym we wszystkich diecezjach ponad 400, a w etapie ogólnopolskim 123 osoby z całej Polski. Agnieszka po rozwiązanym trudnym teście zajęła 16 miejsce.

IMG_20150418_134342Od organizatorów w Łomży z rąk ordynariusza diecezji łomżyńskiej ks. biskupa Janusza Stepnowskiego otrzymała dyplom finalisty, nagrodę rzeczową oraz możliwość wybrania kierunku studiów i uczelni. Warto dodać, że duszpasterze parafii farnej w której Agnieszka posługuje jako lektorka ufundowali nagrodę specjalną jaką jest wyjazd na Litwę.

Agnieszce gratulujemy sukcesu i wyróżnienia tym bardziej, że jest to wyróżnienie, które dotyka młodego człowieka, który chce i rozwija swoje życie w wymiarze mądrego odkrywania wiedzy oraz wartościowania życia.

Tekst. Ks. Marek Januchowski