Świętowali ze św. Michałem

a1W tym roku po raz pierwszy w naszej parafii odpust ku czci Patrona świętowaliśmy wspólnie podczas pikniku ze św. Michałem Archaniołem, którego pomysłodawcą był ks. Marek Januchowski. Jego głównym celem był wspólnie spędzony czas w miłej, rodzinnej atmosferze, wspólna zabawa, ale co równie ważne oddanie czci Michałowi Archaniołowi. W niedzielę, 28 września, kiedy to obchodziliśmy tę wielką uroczystość, każdy Parafian otrzymał po Mszy Świętej drobny prezencik od Patrona Fary, a mianowicie krówkę wraz z obrazkiem na którym widniał On sam i napis: ?św. Michał Archanioł życzy smacznego?. Suma odpustowa miała miejsce na Mszy Świętej o godz. 12:00, podczas której homilię wygłosił ks. Leonard Kowalczyk.

a2Po niej to nie tylko nasi Parafianie, ale i mili goście zgromadzili się na terenie Fary i rozpoczęli wspólne świętowanie. Atrakcji było bardzo dużo, począwszy od możliwości poczęstowania się wieloma słodkościami: plackami czy rogalikami, kawą oraz herbatą, skończywszy na skosztowaniu gziku, który podczas warsztatów kulinarnych prowadzonych przez p. Marię Kordyś wykonały dzieci. Była też kiełbasa z grilla, pieczony ziemniak, czy domowy smalec. Przy grillu stanęli: Paweł Kaleta i Tomasz Zmudziński.

Również dla dzieci zostały zaplanowane liczne niespodzianki, takie jak: konkurs polegający na wykonaniu św. Michała Archanioła z kasztanów, przedstawieniu jego wizerunku na tekturze, czy wzięcie udziału w konkursie wiedzy na temat życia Parafii, który przeznaczony był nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Podczas pikniku nieodłącznie towarzyszył nam wcześniej już  znany  dj. Ząbek ( Paweł Januchowski) , który po raz kolejny podzielił się z nami swoimi zdolnościami i zatroszczył się o świetną oprawę muzyczną pikniku. Ks. Marek   wspaniale sprawdził się w roli prowadzącego i swoją pozytywną osobą zachęcił dzieci do wspólnej zabawy. Konkursy dla dzieci i dorosłych przeprowadziła Anna Duda-Nowicka.

a3Niewątpliwie piknik ten był wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich obecnych. Właśnie podczas takich uroczystości ujawnia się radość całej Wspólnoty  wynikająca z tego, że jesteśmy wszyscy razem i potrafimy jako wspaniała rodzina parafialna cieszyć się sobą nawzajem i darzyć się miłością, którą zostaliśmy obdarowaniu przez Boga, a On  działając przez ks. Marka – inicjatora tegorocznego pikniku  coraz bardziej jednoczy nas ze sobą.  Został także zrealizowany szczytny cel, a mianowicie zebraliśmy aż 3.497,20 zł na spłatę naszego nowego nagłośnienia. To wszystko jednak było możliwe dzięki dobroci naszych kochanych Parafian, ludzi,  w których sercach można dostrzec bezinteresowną miłość.

Na pomoc organizacyjną mogliśmy liczyć ze strony strażaków z OSP Kcynia, Liturgicznej Służby Ołtarza, Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, Urzędu Miejskiego, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Technicznych. Za wsparcie dziękujemy także firmie KARTONEX  z Kcyni, Zdzisławowi Krychowi prezesowi Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, Tadeuszowi Stachowiakowi oraz Piekarni Dalke z Dziewierzewa.
Osoby, które upiekły ciasta:
Edyta Nowak
Hanna Pankiewicz
Renata Kostecka
Małgorzata Bujałkowska
Alina Król
Jolanta Bień
Kornelia Stafecka
Henryka Stafecka
Marlena Bałka
Aleksandra Konicka
Anna Pawlicka
Jolanta Świerzawska
Anna Marciniak
Elżbieta Sójko
Dorota Ścibut
Justyna Krawczak
Monika Wełnińska
Łucja Baczyńska
Elżbieta Konopa
Krystyna Mądrach
Halina Dziewieczyńska
Beata Mrotek
Janina Wróblewska
Teresa Zmudzińska
Mirosława Górecka
Ewelina Chudzik
Maria Dubiel
Kamila Łożyńska
Agnieszka Nowak
Mirosława Olszewska
Iwona Bordun
Anna Kasperska
Teresa Chodoła
Grażyna Malak
p. Nowakowska
Halina Wełnińska
Krystyna Nowacka
Barbara Siwiak
Magdalena Piątkowska
Teresa Pawłowska
Magdalena Domżalska
Agnieszka Gryczka
Maria Szweda
Mirosława Stałowska
Beata Gąsior
Emilia Masiakowska
Barbara Bagnerowska
Maria Kordyś
Dorota Lisiecka
Monika Reiwer
Bronisława Kubalewska
Joanna Szulc
Barbara Meller
Maria Napierała
Ewa Piechowiak
Sylwia Majchrzak
Eugienia Pawlak
Małgorzata Nowakowska
Marlena Chróścińska

Za wszystko serdecznie dziękujemy!