Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce… – Odpust Parafialny

We wtorek 29 września obchodziliśmy Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godzinie 18:00 przeżywaliśmy uroczystą Mszę Świętą odpustową. Tegorocznym sumistą był ks. Janusz Konysz, proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Bydgoszczy.

W tym roku o piękno liturgii zadbały również  dzieci komunijne wraz z rodzicami, którzy służyły czytając Słowo Boże oraz śpiewając psalmy. Ponadto o uświetnienie naszych parafialnych imienin niezawodny Zespół Pałuki.

Dzień szczególny dla całej wspólnoty parafialnej. Święto Tego, do którego codziennie zwracamy się aby wspomagał nas w walce.

Jak było dane nam usłyszeć w homilii ks. Janusza – każdy z nas może być Aniołem, Aniołem dla drugiego człowieka. Każdy z nas z Bożą pomocą może zło dobrem zwyciężać, świadcząc w ten sposób o Bożym miłosierdziu i ogromie Bożej miłości. Jak podkreślił ks. Janusz każdy z nas jest powołany przez Boga do takiego życia, by ludzie, których mamy obok siebie, spoglądając na naszą postawę mogli powiedzieć: „…ale Bóg jest dobry, że Ciebie do nas posłał…”

Prośmy św. Michała Archanioła o to abyśmy potrafili być dobrzy dla siebie nawzajem, aby w naszej parafialnej wspólnocie nigdy nie zabrakło miłości.

Odpust parafialny zakończyliśmy nabożeństwem do naszego Patrona i procesją wokół Kościoła.

Tego dnia również nasz organista – p. Edmund obchodził swoje 70-te urodziny, któremu również patronuje św. Michał . Pamiętajmy także o Nim w naszej modlitwie.