Szereg prac remontowych: wymiana nagłośnienia, ławek i transmisja nabożeństw…

W naszym kościele w ostatnim czasie wiele się zmienia. Doczekaliśmy momentu wymiany drugiej części ławek. Czekamy jeszcze na kilka ławek, które wymagają wyrzeźbienia kolejnych dwóch ewangelistów z przodu kościoła. Wielkim sukcesem zakończył się projekt kolejnych prac związanych z całkowitą wymianą nagłośnienia.

20140917_145529Przez miniony tydzień, w dniach 15.09 -20.09, trwały prace na strychu, jak i wewnątrz kościoła. By nie naruszyć elewacji wnętrza świątyni trzeba było przygotować szereg prac na strychu, kładąc ponad 300 metrów kabla. Następnym etapem była żmudna praca w zakrystii i wnętrzu kościoła. Nagłośnienie zostało zamontowane w najwyższej jakości, której nie powstydziłaby się żadna katedra w Polsce i Europie. Sprzęt został sprowadzony z Niemiec, a mikrofony audio-technica mówią same przez siebie. Od soboty 20 września nagłośnienie działa w najwyższej jakości muzycznej i dostosowane jest do przestrzeni naszej świątyni. Nagłośnienie to sterowane jest przez komputer, który dopasowuje brzmienie odpowiednio do wypełnienia kościoła.

Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowanie firmie HIFI Exclusive z Gniezna za wszystkie prace związane z zamontowaniem nowego nagłośnienia, a także właścicielowi firmy panu Aleksemu Siudzińskiemu za możliwość zapłacenia za nagłośnienie w systemie ratalnym. Przy tej okazji składamy również serdeczne podziękowanie parafianom za ofiary złożone na tace w ubiegłym tygodniu na ten cel. Zebraliśmy kwotę 2.410 zł.  Szczególne podziękowanie kierujemy do państwa: Stachowiak z Rzemieniewic, Wełnińskich z ul. Nakielskiej, a także Paszkiewicz z ul. Krzywej za indywidualne ofiary na ten cel.

Przypominamy, że koszt tej inwestycji to 25.500 zł. Warto poinformować, że w tym tygodniu prace w naszym kościele podejmie elektryk w osobie pana Roberta Żyto, który będzie montował zabezpieczenia przed wyładowaniami atmosferycznymi, burzami i piorunami. Przygotowujemy się także do podłączenia transmisji video online nabożeństw z naszego kościoła drogą internetową i radiową.