Tego się nie spodziewaliśmy!- kremówki polecane przez św. Jana Pawła II zniknęły w mgnieniu oka!

????????????????????????????????????

Środa 3 maja to bardzo wyjątkowy dzień dla całej naszej wspólnoty parafialnej. Oprócz tego, że w naszej świątyni dziś został bardzo podkreślony kult Maryi, to na parafian i miłych gości po Mszy Świętej czekała słodka niespodzianka, zapowiadana już od dawna.

Już od godz. 6.00 wspólnota Przymierze aktywnie włączała się w przygotowania stanowiska do sprzedaży kremówek papieskich. Pierwsi goście zjawili się już tuż przed  7.00, aby nabyć uwielbiane przed Papieża Polaka kremówki. Dodatkowo każdy miał możliwość skorzystania z darmowej kawy, czy herbaty.  Jak jeszcze po porannych Eucharystiach byliśmy przekonani, że kremówek wystarczy dla wszystkichtak wraz z każdą kolejną Mszą pojawiały się wątpliwości: a może będzie jednak za mało ? Chcemy podkreślić, że łącznie z Wadowic przyjechało do nas  1500 kremówek,  a mimo to już  po Mszy Świętej dla dzieci okazało się, że JUŻ NIE MA ANI JEDNEJ. Wielki szok i rozczarowanie tych, którym nie udało się spróbować. Nawet sam pomysłodawca ks. Marek nie spodziewał się, aż takiego zainteresowania. Jest to świetny obraz tego, jak bardzo ludzie doceniają po pierwsze kreatywność naszego Wikariusza, po drugie zaangażowanie młodych ludzi działających we wspólnocie, po trzecie szczytny cel, jaki oni chcą osiągnąć poprzez różnego rodzaju akcje.

 

????????????????????????????????????

To właśnie dzięki Wam Drodzy Parafianie i mili Goście dochód z dzisiejszego przedsięwzięcia możemy w pełni przeznaczyć na dzieci i młodzież z naszej Parafii, za co jesteśmy BARDZO WDZIĘCZNI!

Chcemy także wspomnieć, że prognozy pogody na dzisiejszy dzień jeszcze wczoraj nie były zbyt ciekawe, zapowiadało się na chłód i deszcze, a jednak Pan Bóg w pełni nam błogosławił i jak widać dla całej naszej wspólnoty potrafi zdziałać cuda na naszych oczach.

 

????????????????????????????????????

3 maja- Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski to dzień Królowej naszego narodu, dzień Królowej naszego życia, dlatego też po błogosławieństwie miała miejsce dla każdego z nas niesamowita chwila – moment odśpiewania Apelu Jasnogórskiego i akt oddania się w niewolę miłości Maryi. Wszyscy wierni wraz z kapłanem, mając przed sobą tekst, wypowiadali słowa:

Matko Jezusa i Matko moja, Maryjo Królowo Polski.

Oddaje się dzisiaj w naszej parafii w niewolę Twojej miłości. Idąc za wzorem św. Jana Pawła II, i ja chcę Ci dziś powiedzieć: cały jestem Twój. W Twoim Niepokalanym i Kochającym Sercu składam całego siebie, wszystko, czym jestem: całą swoją historię, swój umysł, swoją wolę, swoje ciało, emocje, myśli, pragnienia, całą swoją przeszłość od chwili poczęcia i całą swoją przyszłość, każdą chwilę swojego życia.

Ty, Najlepsza Matko, kształtuj i ochraniaj od zła, prowadź, posługuj się mną do budowania Królestwa Twojego Syna, Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, mojego Zbawiciela, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie.

AMEN

????????????????????????????????????

Jesteśmy w pełni świadomi tego, że to Maryi powierzyliśmy ten dzisiejszy dzień, że to właśnie dzięki Niej mogliśmy poczuć ten niepowtarzalny klimat Jej Królowania– w Polsce, w naszej Parafii i w naszym życiu. To dzięki Niej mogliśmy delektować się smakiem kremówek papieskich, tak bardzo uwielbianych przez św. Jana Pawła II-który Maryję kochał nad życie, oddając Jej się w słowach „Totus tuus” . To wszystko w dniu Jej Święta, dzięki Jej miłości, której uczy nas przez całe życie.

Na Mszy Świętej o godz.11:30 dzieci zgromadziły się przed wcześniej przygotowanym pięknym wizerunkiem Matki Bożej , aby już od najmłodszych lat wyznać Matce Bożej wielką miłość i zawierzyć Jej swoje dalsze życie.

Dodatkowo każdy po Mszy Świętej otrzymał przepiękny obrazek z wizerunkiem Matki Bożej.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za wsparcie w realizacji szczytnego celu!