?Mędrcy, prowadzeni przez gwiazdę, dotarli do Betlejem…?- zawitali w naszej Farze!

20150106_114735We wtorek, 6 stycznia Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego. Do naszej Fary w tym dniu przybyli Mędrcy ze Wschodu. Pojawili się zaraz po Ewangelii, wchodząc głównymi drzwiami Kościoła i śpiewając wraz z całą wspólnotą kolędę Mędrcy Świata..kroczyli w stronę Ołtarza, aby stanąć przed nowonarodzonym Dzieciątkiem i oddać mu pokłon.

Zostali przyjęci z ogromnym entuzjazmem przez parafian, a także naszych Kapłanów. Wszyscy byli mile zaskoczeni tak niespodziewaną wizytą. Ks. Marek po radosnym przywitaniu oczywiście zadał Mędrcom kilka bardzo ciekawych pytań, m.in. skąd do nas przybywają, jak minęła im droga, ile kilometrów musieli przebyć, aby do nas dotrzeć i co ich tak właściwie do naszej Świątyni sprowadza.

20150106_115523Królowie odpowiadali bardzo chętnie, dzielili się z nami swoimi doświadczeniami. Kacper powiedział, że przybyli na wielbłądach, że droga była bardzo długa, a przyprowadziła ich do naszej parafii gwiazda betlejemska, za którą podążali. Baltazar- ciemnoskóry Król, ku naszemu zdziwieniu rozmawiał z nami w swoim ojczystym języku- aramejskim, którego nie bylibyśmy w stanie zrozumieć, gdyby nie nasz tłumacz- ks. Marek, który niezawodnie poradził sobie podczas rozmowy z Baltazarem, dodatkowo tłumacząc co mówi do nas ciemnoskóry Mędrzec.

20150106_120006Trzej Królowie wnieśli do naszej parafii wiele radości, uśmiech pojawił się nie tylko na twarzach dzieci, ale także dorosłych. Poczuliśmy prawdziwą, ciepłą, pełną miłości atmosferę jaka panowała niegdyś w Stajence Betlejemskiej. Nasi najmłodsi dzięki tej wizycie poznali znaczenie przyniesionych darów- złota– symbolizującego coś bardzo cennego, kadzidła– z którego unoszący się dym jest znakiem modlitwy kierowanej do Boga i mirry– symbolu bólu i cierpienia.

Mędrcy okazali bardzo dużo miłości względem naszej wspólnoty, towarzyszyli nam podczas całej Mszy Świętej. Wszyscy razem oddaliśmy pokłon Panu Jezusowi, a Kacper skierował w imieniu nas wszystkich specjalną modlitwę do Nowonarodzonego Syna Bożego, dziękując Mu za to, że mogliśmy wszyscy razem zgromadzić się wokół Stajenki i czuwać przy Nim. Królowie byli mile zaskoczeni, że w Farze tak licznie gromadzą się wierni podczas Eucharystii, oraz, że są u nas takie mądre dzieci, które rozpoznały nawet Mędrców i nie ukrywały radości ze złożonej przez nich wizyty.

20150106_120757?Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon?… A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię? tak to właśnie Mędrcy znaleźli się w naszej Świątyni, a ich wizyta i pamięć o naszej wspólnocie wywołała wiele radości na twarzach obecnych w Kościele wiernych.

To wielkie wydarzenie, nietypowe przeżycie uroczystości Objawienia Pańskiego– zarazem prawdziwe i autentyczne z pewnością otworzyło nasze oczy wiary na miłość płynącą prosto z Betlejem, gdzie narodził się nasz Zbawiciel, któremu wszyscy razem oddaliśmy pokłon i hołd, tym, że byliśmy razem, cieszyliśmy się z Mędrcami tym , że jesteśmy przy Nim i co najważniejsze pokazaliśmy, że to On jest dla nas złotem- tym co w życiu najcenniejsze. Możemy być dumni, jako wspólnota, że po raz kolejny mogliśmy przeżyć tą piękną uroczystość z Mędrcami, Bogiem i sobą nawzajem.